D-100 Karayolu Büyükçekmece mevkiinde dün gece yaşanan olayda iddiaya göre, kendisine ait motosikletle evine dönmekte olan Rıfat Ateşoğlu kendisi gibi aynı ikamete seyreden otomobil sürücüsü Cengiz E. ile tartıştı. Yaşanan tartışma sonrasında motosiklet sürücüsü yoluna devam ederken otomobil sürücüsü Cengiz E. arkasından motosiklet sürücüsünü takip ederek kasıtlı olarak çarpması sonucu çarpmanın şiddetiyle motosiklet sürücüsü yere düşerken, 200 metre kadar sürüklendi. Yaşanan kaza sonrasında otomobil sürücüsü olay yerinden kaçarken motosiklet sürücüsü hafif yaralanırken yaşanan olaylar motosiklet sürücüsünün kask kamerasına yansıdı.

Motosiklet sürücüsü Rıfat Ateşoğlu, “Ben motosikletimle önden eşim arkadan beni takip ederek evimize dönerken bir otomobil önüme aniden kırınca ben otomobil sürücüsüne el işareti yaptım. Kasktan dolayı zaten küfretme şansım yoktu. Beni zor durumda bırakan otomobilde 4 kişi vardı bunlarla uğraşılmaz diyerek önümdeki 2 aracı hızlıca geçerek yoluma devam ederken bir dakika sonra tartıştığım otomobilin arkamda olduğunu gördüğüm an kaçmama fırsat bırakmadan bana çarpıp olay yerinden kaçtı. Bu adam öldürmeye teşebbüstür. Savcılığa giderek suç duyurusunda bulunacağım” dedi.

Daha sonra otomobil sürücüsü ile görüştüğünü ifade eden Ateşoğlu “Kendilerine motosikletimin ve hastane masraflarını karşılamaları karşılığında davacı olmayacağımı söylediğimde bana pişkin pişkin sen davacı olursan bende senden davacı olurum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz