8 Mart günü İstanbul’un Avcılar ilçesinde meydana gelen olayda Okan Metin adındaki şahıs  yüzde 76 engelli otizmli, Taha Alper Behrem’i darp etmiş ve hakkında Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından iddianame hazırlanmıştı. Hazırlanan iddianamede mağdur ile sanık arasında nedeni bilinmeyen bir sebepten tartışma çıktığı ve tartışmanın kavgaya dönüştüğü belirtilirken mağdurun basit tıbbi bir müdahale ile tedavisinin giderilecek şekilde olduğu aktarıldı. Ayrıca iddianamede müşteki ve mağdur olan Alper Behrem’in İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Özürlü Sağlık Kurulu’nca düzenlenen raporunda yüzde 76 engelli olduğu da açıklandı.

Sanık Okan Metin’in ortaya çıkan ifadesinde “ Olay günü kız arkadaşımı beklerken kız arkadaşım telaşla geldi. Bana “birisi beni sürekli takip edip laf atıyor” deyince kız arkadaşımla olayın olduğu yere gittik. Tacizde bulunan kişi oradaydı. Yanına giderek kız arkadaşımı neden taciz ettiğini sorduğumda kendisi benden uzaklaşmaya başladı. Ben de kendisini kolundan tuttuğumda bana küfrederek dirseği ile koluma vurunca kavga etmeye başladık. O esnada sokaktan geçen birisi bana “ Bu hep böyle yapıyor, sen haklısın ve git buradan” dedi. Sonra kız arkadaşımla karakola giderek bu kişiden şikayetçi olduk. Daha sonra sosyal medyada bununla ilgili paylaşımlar çıkınca kavga ettiğim kişinin engelli olduğunu öğrendim. O esnada engelli olduğunu anlamam mümkün değildi, bilseydim engelli olduğunu ona dokunmazdım” dediği öğrenildi.

Savcılık Okan Metin’in ‘beden ve ruh bakımından kendisini savunmayacak kişiyi kasten yaralama’ suçundan 6 aydan 1,6 yıla kadar hapis ile cezalandırılması talep edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz