Beşiktaş Kültür Mahallesi’nde meydana gelen olayda iddialara göre şüphe üzerine bir araca “Dur” ihtarında bulunan Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı motosikletli ekiplerin durdurmaya çalıştığı araç durmayarak gaza basarak kaçmaya çalışması üzerine motosikletli ekipler şüpheli aracı takip etmeye başladılar. Motosikletli ekibin kendisini sıkıştırması sonucu şüpheli aracını durdurdu. Ekipler şüpheli araca doğru yöneldiği esnada şüpheli araçtan bir el silah sesi duyuldu.

Polislerin aracın kapısını açtığında takip ettikleri sürücünün kendisini durdurması sonucu aracında intihar ettiği ve araçta arka koltukta üstü kartonla örtülmüş kanlar içerisinde yatan Bekir H. ile karşılaştılar. Araçta yapılan incelemede “Dur” ihtarına uymayan kişinin de Umut G. olduğu tespit edildi. Otomobilde intihar eden Umut G.’nin olay yerinde hayatını kaybettiği, ağır yaralı olan Bekir H. İse hastaneye kaldırıldı.

Yaşanan olay sonrasında Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı. Çalışma sonrasında Umut G. ve Bekir H.’nin bir süredir beraber ortak olarak Sarıyer Maslak’ta bir restoran işlettiği bilgisine ulaşıldı. İkili arasında bir süredir alacak verecek meselesinden kaynaklanan sorunlar olduğu öne sürüldü. Polis ekipleri olayla ilgili güvenlik kamera kayıtlarını da inceledi. İş ortağı olan ikilinin, 17.00 sıralarında bir arada olduğu ve bir otoparkta araca doğru yürüdükleri görüntüleri tespit edildi. Umut G.’nin daha sonra aracını tenha bir yerde durdurarak burada ortağı Bekir H.’nin başına bir el ateş ettiği ve daha sonra arkadaşının üstüne kartonla örterek cesetten kurtulmak isterken bölgede denetleme yapan polis ekiplerine yakalanacağını düşünerek intihar ettiği ifade edildi.

Bu arada ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Bekir H.’nin beyin ölümünün gerçekleştiği öğrenildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz