AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Barış Pınarı harekatını bahane ederek HDP’nin kara propagandayı ve yalan haber üretmeyi sürdürdüğünü belirterek, “Türkiye’nin Suriyeli Hıristiyanların yaşadığı mahalleyi vurduğu”nu iddia ettiğini söyledi.

Bu mahallenin Türkiye’nin harekat ve operasyon yaptığı bölgenin dışarısında olduğunu ifade eden Çelik, bunun tipik bir PKK taktiği olduğunu belirtti.

Terör örgütü PKK’nın batıdaki kamuoyunu etkileyebilmek için özel hedefleri seçtiklerini ve sonra da bunu Türkiye’nin üstüne atmaya çalıştıklarını vurgulayan Çelik, Türkiye’nin operasyon yaptığı bölgenin haricinde Hıristiyanların yaşadığı mahallenin PKK/YPG/PYD’liler tarafından hedef alındığının çok açık olduğunu söyledi.

PKK/YPG/PYD’nin alçak operasyonlarının propagandasının HDP tarafından eş zamanlı olarak yapıldığını vurgulayan Çelik, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin sivillerin korunması konusunda dünyanın en hassas ordusu olduğunu söyleyerek, “Sivilleri katletmek PKK’nın sicilidir” dedi.

Operasyon bölgesinde yer alan mazlumların koruyucusunun sadece Türkiye olduğunun altını çizen Çelik, Türkiye sayesinde Müslümanlar gibi Hıristiyanların da terör zulmünden kurtulacağını belirtti.

Çelik, Türkiye’nin tüm dini grupların güvenliğini sağlayan tek ülke konumunda olduğunun altını çizerek, “Suriye’de terör örgütü YPG/PYD’nin zulmettiği tüm kardeşlerimiz gibi Kürt kardeşlerimizin zulümden kurtuluşu da TSK’nın terörle mücadelesi sayesinde olacaktır” ifadelerini kullandı.

Ömer çelik, Barış Bınarı Harekatı’na atıfta bulunarak barış pınarlarının tüm etnik ve dini grupları terör örgütlerinin zulmünden kurtaracağını vurguladı.

Bilindiği gibi Türkiye, Fırat’ın doğusunu terör unsurlarından temizlemek için Barış Pınarı adı verilen harekatı başlatmış, terör yuvaları hem havadan hem karadan vurulmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz