Kredi kullanırken bankalar hayat sigortası yaptırmamızı tavsiye ederler. Genellikle ev ve araç gibi yüksek meblağlı krediler de bu durumu hiçbir banka göz ardı etmemektedir. Ölen kişinin kredi borcu ne olacak diye de sorular ortaya çıkabiliyor tabii ki. Hayat sigortası yaptırmak mecburi değil ancak yaptırmak tamamen bizim avantajımıza mı?

Kredi Kullanırken Hayat Sigortası Yaptırmak Mecburi Mi?
İlk etapta hayat sigortası yaptırmak istemezseniz aksi halde istemediğiniz bir olumsuzluk yaşadığınızda ölüm halinde ödemeleriniz otomatikman arkada kalan aile fertlerine aktarılmaktadır. Bu olumsuzlukla karşı karşıya kalmamak için sigorta yaptırmak akıllıca bir davranış gibi gözükmektedir. Kısacası hayat sigortası, herhangi bir olumsuzluk durumunda kalan borcun ailemize yansımaması için yaptırmak en doğrusu olur. Aksi takdirde kalan borcun tamamı ailemize yansıtılması söz konusu olur.

Kredi Kullanırken Hayat Sigortası Nasıl Bir Avantaj Sağlar?
Kredi kullanırken hayat sigortası mecburi değil ancak bankalar bu durumu şart olarak önünüze koyuyorlar, şayet sigorta yaptırmazsanız bazı bankalar kredi kullandırmaktan vazgeçiyorlar. Hayat sigortası yaptırmalarındaki bankaların gayesi kredinin ödeneceğini bir bakıma güvence altına almaktır. Ev kredilerinde yalnızca Dask mecburi kılınmış ve kanunen de vurgulanmıştır.

Kredi Kullanırken Hayat Sigortası Nasıl Hesaplanır?
Sizde kredi kullanırken hayat sigortası yaptırarak hem şahsınızı hem de istikbalinizi güvence altına almış olursunuz. Hayat sigortası bedeli ortalama yıllık 50-70 TL arası farklılık arz etmektedir. Kredi süreniz boyunca hayat sigortanızı güncellemeniz gerekmektedir. Güncelleme yapmazsanız kalan taksitleriniz tekrardan ailenize yansıtılmaktadır.

Ölen kişinin kredi borcunu kim öder? sorunuza cevap vermeye çalıştığımız ölen kişinin kredi borcu ne olacak konulu yazımızın faydalı olacağını umuyor, sağlıklı uzun ömürler diliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz