A.G sevk ve idaresindeki 05 AL 004 plaka sayılı yolcu otobüsü ile Karaköprü ilçesi GAP Bulvarı yakınlarında, bulvarda karşıya geçmeye çalışan Yılmaz Kırmızısaç adındaki vatandaşa çarptı. Yolcu otobüsünün çarpması sonucu ağır yaralanan Kırmızısaç, vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen 112 acil servis ekiplerince kaldırıldığı Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hayatını kaybetti.

Yılmaz Kırmızısaç’ın çocuklarına acı haberin verilmesinin ardından çocukları hastane morguna koştular. Kırmızısaç ailesi morg görevlisi eşliğinde babalarının cansız bedenini görmelerine rağmen durumu kabullenemeyerek babalarının cenazesini cenaze aracına yükleyerek hastanenin acil servisine götürdüler. Doktorlardan babalarına müdahale etmelerini isteyen Yılmaz Kırmızısaç’ın çocukları ile hastane görevlileri arasında önce tartışma ardından ardebe yaşandı. Olaya polislerin müdahale etmesi sonucu dakikalarca hastane acil kapısında bekletilen cenaze, polislerin araya girmesi sonucu otopsi yapılması için Şanlı Urfa Adli Tıp Morguna kaldırıldı.

Yılmaz Kırmızısaç’ın oğlu Emrah Kırmızısaç yaptığı açıklamada “Babalarının ölüm haberini polislerden aldıktan sonra hastane morguna gittiklerini, burada da babama bir otobüsün çarpması sonucu hayatını kaybettiğini öğrendik. Babama ambulansta veya hastanede müdahale yapılıp yapılmadığını dahi bilmiyoruz. Bizde cenazesini alıp tekrar acil servise getirip tekrar müdahale yapılmasını istedik. Ama burada bize hastane personeli saldırdı. Biz babamın ölümünde hastanenin bir ihmalinin söz konusu olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Olayla ilgili soruşturma halen devam etmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz