7 Kasım 2019 tarihinde meydana gelen olayda İstanbul’un Avcılar ilçesinde bulunan Mehmetçik İlkokulu’nun bahçesinde servis sürücüsü Hüseyin Y. Eylül Mirzaoğlu’na çarpmış ve Eylül Mirzaoğlu kaldırıldığı hastanede doktorların tüm çabalarına rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmişti. Servis şoförü Hüseyin Y. hakkında “Taksirle ölüme sebebiyet verme” suçundan hakkında 2-6 yıl hapis istemiyle Küçükçekmece Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açılmış ve bu davanın ikinci duruşması için Hüseyin Y. bugün ikinci kez hakim önüne çıktı.

Adli Tıp Kurumu Trafik İhtisas Dairesi tarafından incelenen dosyada, kazanın oluşumunda servis şoförü Hüseyin Y. kusurlu bulundu. Servis sürücüsü Hüseyin Y. hakkında Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianamede, 7 Kasım 2019 tarihinde servis minibüsü şoförü Hüseyin Y.’nin aracı ile okulun bahçesi içinde manevra yaptığı esnada bahçe içinde gezinmekte olan Eylül Mirzaoğlu’na çarparak ağır yaralanmasına, kaldırıldığı hastanede kurtarılamamasına neden olduğu belirtiliyor. Yaşanan kaza sonrasında hazırlanan trafik tespit tutanğı ve trafik bilirkişi raporlarında Hüseyin Y. asli kusurlu olarak tespit edilmişti.

Bugün görülen duruşmaya tutuklu bulunan servis sürücüsü Hüseyin Y., hayatını kaybeden Eylül’ün babası Cahit Mirzaoğlu ve taraf avukatları hazır bulunurken servis şoförü Hüseyin Y. kaza esnasında kimsenin kendisine nerede durması gerektiği konusunda uyarıda bulunmadığını belirterek yaşanan olay sonrasında kendisinin vicdan azabı çektiğini “Eylül’ün de kendisi için bir evlat olduğunu” belirtti.

Eylül’ün babası Cahit Mirzaoğlu sanığın tahliye edilmemesi gerektiğini ve en ağır cezayı alması gerektiğini ifade ederken mahkeme heyeti sanığa 5 yıl hapis cezası verirken temyiz süreci göz önüne alınarak tahliyesine karar verdi. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz