Manisa’da yaşayan Kadir Uslu ve Nazife Uslu bir yakınlarının yönlendirmesiyle oğulları Halil İbrahim Uslu’yu evlendirmek için Azerbaycan’a giderek bir kız baktılar. Azerbaycan’da görüştükleri kızın ailesi ile anlaşamayan Uslu çifti daha sonra otobüsle Manisa’ya dönerken yolculuk ettikleri otobüsün muavinine Azerbaycan’a oğullarına kız bulmak için geldiklerini ama aile ile anlaşamadıkları için eli boş döndüklerini söyledi. Bunun üzerine otobüsün muavini kendilerinin bir yakınlarının kızları olduğunu ve ailesi ile görüşerek evlilik için ikna edebileceğini söyledi. Kadir Uslu daha sonra otobüsün muavinine telefon numarasını vererek kızı ikna ettiklerinde haber verirse kızı görmeye geleceklerini söyledi.

Aradan 1,5 ay geçtikten sonra kendisini “Murat” olarak tanıtan otobüs muavini aileyi arayarak kızı ikna ettiklerini hala oğullarını evlendirmek istiyorlarsa Iğdır’a gelmelerini söyledi. Kadir Uslu ve Nazife Uslu yanlarına oğulları Halil İbrahim’i de alarak Iğıdr’a gittiler. Adını Murat olarak söyleyen otobüs muavini aileyi bir eve getirerek bir kızı gelin adayı olarak gösterdi. Daha sonra iki aile aralarında anlaşmaları üzerine Uslu ailesi hem başlık parası hem düğünde takılacak altınlar için 45 bin lirayı kızlarını istedikleri aileye verdi. Murat adındaki otobüs muavini kendi aracı ile her iki aileyi de yanlarına alarak Manisa’ya düğün yapmak Iğdır’dan hareket ettiler. Yolda mola verem Murat adlı muavin daha sonra Uslu ailesini mola verdikleri yerde bırakarak yanındakilerle birlikte ortadan kayboldu.

Kadir Uslu yaşanan olay sonrasında Iğdır’a ailenin evine geri gittiğinde evin aslında kiralık bir ev olduğunu ve tamamen boşaltılmış olduğunu öğrenerek polis merkezine giderek şikayetçi oldu. Uslu ailesi memleketlerine döndüklerinde kendilerini dolandıranlara telefon ile ulaşarak paralarını geri isterken dolandırıcılar da bu işin peşini bırakması için Uslu ailesini tehdit etti.

Baba Kadir Uslu tekrar polis merkezine giderek şikayetçi olurken verdiği ifadesinde “Köyümüze rezil olduk. Bizim başımız yandı başkalarının başını yakmasınlar. Utanmadan birde şikayeti geri almam için beni tehdit ediyorlar” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz