Eskişehir’in Kırımıztoprak Aile Sağlık Merkezi’nde meydana gelen olayda Eskişehir’de bir üniversitede öğretim görevlisi olan D.K., eşi ve kızı ile birlikte aile sağlığı merkezine giderek avukatlık stajı yapan kızları için sağlık raporu almak istedi.

Aile Sağlık Merkezi’nde görevli bulunan doktor ise raporun, ayrıntılı ve özellikle psikiyatri uzmanı tarafından değerlendirilmesi gerektiğini belirterek devlet hastanesinden alınması gerektiğini söyledi.

Doktorun verdiği bu cevap üzerine iddialara göre öğretim görevlisi doktorun rapor vermesi konusunda ısrarcı bir tavır sergilemesi üzerine aralarında yaşanan tartışmanın Aile Sağlık Merkezi’nde bulunan görevli doktor Aytekin Aykın’ın yanlarına gelmesi üzerine öğretim görevlisi D.K. tartıştığı iki doktora saldırdı.

Aile Sağlık Merkezinde bulunan görevlilerin ve tedavileri için bulunan hastaların araya girmelerine rağmen saldırısını sürdüren öğretim görevlisi D.K.’yı eşi ve kızı sakinleştirmeye çalışırken kısa bir süre sonra Aile Sağlık Merkezi’nden ayrıldılar.

Öğretim görevlisi D.K.’nın saldırısı üzerine Aile Sağlık Merkezi’nde bulunan doktorlar, olayın ardından beyaz kod uygulamasıyla polise ihbarda bulundu. İhbar üzerine Eskişehir  Emniyet Müdürlüğü ekiplerince olayla ilgili soruşturma başlatılırken, merkezin güvenlik kameraları da incelemeye alındı.

Saldırıya uğrayan iki doktor saha sonra Odunpazarı Polis Merkezi’ne giderek kendilerine saldıran öğretim görevlisi D.K., eşi ve kız hakkında şikayetçi olurken doktorlar ayrıca tehdit edildikleri için D.K. ve ailesine karşı 15 gün koruma kararı aldırdı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz