İstanbul’un Esenler ilçesinde meydana gelen olayda kendisine maske takması konusunda polisler tarafından uyarıda bulunan Harun Ç., maske takması konusunda kendisine ait işyerinin bulunduğu caddede tartışma yaşandı.

Polislerle tartışmasının büyümesi üzerine Harun Ç. gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü. Harun Ç.’nin polis merkezinde yapılan işlemlerinin ardından serbest bırakılmasının ardından Harun Ç., darbedildiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Harun Ç. savcılığa yaptığı suç duyurusunda polisleri suçlayarak “Polisler beni nezarethanede defalarca kafama vurup bana elektrik verdiler. Polis merkezine götürülürken baygındım. Polis merkezine götürüldüğümde beni döverek ayılttılar” iddialarında bulunarak kafasındaki yaraları göstererek “Beyin kanaması geçirebilirdim, o zaman bunun sorumlusu kimler olacaktı?” ifadelerini kullandı.

Harun Ç. savcılığa verdiği suç duyurusunda yaşadıklarının polis merkezinde güvenlik kamera kayıtlarında bulunduğunu da belirtti.

Harun Ç’nin iddiaları üzerine bugün İstanbul Emniyet Müdürlüğü, karakolun güvenlik kamerası görüntülerini yayınladı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından paylaşılan görüntülerde nezarethanede bir süre içeride dolaşan Harun Ç.’nin daha sonra demir kapı ve parmaklıklara defalarca kafasıyla vurduğu görülüyor. Harun Ç.’nin kafa atmasıyla nezarethanenin demir kapısı bile açılıyor.

Harun Ç.’nin kendisine zarar vermesini engellemek için olayın olduğu esnada görevli olan polislerin güçlükle engellediklerini görüntülere yansırken yapılan incelemelerde Harun Ç.’nin “küçük yaşta çocuğun cinsel istismarı”, “alıkoyma” gibi suçlardan 17 kaydı bulunduğu da belirtildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz