The Times’a konuşan İngiltere Premier Lig’in yıldız futbolcusu Paul Pogba yaptığı açıklamada İslamiyet ile daha , 20’li yaşlarının başında tanıştıktan kısa bir süre sonra Müslüman olduğunu söyledi.

POGBA’DAN İÇTEN AÇIKLAMALAR

Paul Pogba, yaptığı açıklamada “20’li yaşlarda arkadaşlarımdan bazıları Müslüman’dı. Onlarla beraberken dualar etmeye başladığımda kendimi çok iyi hissetmeye başladım ve bunun üzerine Müslüman olmaya karar verdim. Ama tüm dünyada özellikle medya İslamiyet’i yanlış tanıtıyor” dedi.

“MÜSLÜMAN OLMAK BENİ GERÇEKTEN DEĞİŞTİRDİ”

“İslamiyet beni tam anlamı ile değiştirdi. Bir çok şeyi fark etmemi sağladı. Beni en azından huzurlu bir insan yaptı. Annem Müslüman ama ben Müslüman olarak doğmadım. Ama yaşantım boyunca herkese saygı göstererek büyüdüm. İslaimiyet’in uzaktan yakından terörizmle alakası yoktur. Medya Müslümanları ve İslamiyeti farklı anlatıyor. İslamiyet huzurdur. İslamiyeti tanımanız gerekir. İslamiyet herkese ve her şeye saygı üzerine kurulmuştur.

Çocukluktan itibaren bir çok Müslüman arkadaşım vardır ve aramızda hep konuşurduk. Daha sonra bir çok konuda kendimi sorgulamaya başladığım dönemlerde arkadaşlarımla dualar edince kendimi farklı ve huzurlu hissedince Müslüman olmaya karar verdim. Günde 5 vakit namaz kılmak zorundayız ve bu İslam’ın 5 şartından biridir.

BENİ DAHA İYİ İNSAN YAPTI

İbadet etmek ve af dilemek güzel bir duygu. Sağlığın ve sahip olduğun şeyler içinde şükretmek çok güzel bir şey. Müslüman olduktan sonra zihnim açıldı ve daha iyi bir insan olduğumu düşünüyorum. Ahireti artık daha çok düşünüyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz