Uyuşturucudan büyük bir gelir elde eden terör örgütü PKK’nın elde ettiği bu gelirle silahlanma dahil tüm maddi finansını sağlarken son günlerde emniyet güçleri tarafından yapılan operasyonlar sonucunda PKK darbe üstüne darbe yemeye devam ediyor.  

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yapılan 2021 yılı bütçe görüşmelerinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu kürsüye çıkarak “Ohh paralar PKK’ya gitmiyor” diyerek bir ifade kullanırken ayrıca elindeki fotoğraflarla da PKK’ya uyuşturucuda büyü darbe vurulduğu anların fotoğraflarını paylaşmıştı. İçişleri Balanı Süleyman Soylu’nun bu ifadeleri ve paylaştığı resimler gündeme bomba gibi düşümüştü.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bu paylaşımlarının ardından Muş Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri de, düzenlediği bir uyuşturucu operasyonunun ardından, Soylu’nun bu sözlerine destekte bulundu.

Muş Narkotik Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon sonucunda ekipler 506 gram metamfetamin ele geçirdi. Muş Narkotik Suçlarla Şube Müdürlüğü operasyon sonrasında ele geçirilen uyuşturucularla fotoğraf çekerek, Soylu’nun bütçe görüşmeleri sırasında TBMM’de yaptığı konuşmaya destek vermek için, ele geçirilen uyuşturucuyla “Ohh…” yazdı.

Muş Valiliği de operasyona yönelik açıklama yaptı.

Valilikten yapılan açıklamada, 17 Aralık 2020 tarihinde Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapan şahıs ve organizasyonlara yönelik operasyon yapıldığı belirtilirken operasyon sonucunda 506 gram metamfetamin maddesi ele geçirilmiştir.

18 Aralık 2020 tarihinde çıkarıldıkları adli makamlarca 2 şahıs adli kontrol tedbir kararı ile serbest kalmış, 2 şahıs ise tutuklanmıştır.

İlimizde her türlü suç ve suç oluşumlarına karşı kesintisiz mücadelemiz sürdürülecektir” denildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz