CHP’nin 2018’deki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, bugün düzenlediği basın toplantısında “Bin Günde Memleket” adıyla bir hareket başlatacağını söyledi.

Muharrem İnce, başlatacağı hareketin başlangıç tarihinin Sivas Kongresi’nin yıl dönümü olan 4 Eylül olacağını belirterek, bu tarihte Sivas’ta olacaklarını kaydetti. Uzun süredir CHP içerisinde bir çok kişi Muharrem İnce için CHP’yi bölüyor şeklinde gösterdiği tepkiler yükselmeye başlamışken bu konuya değinen Muharrem İnce eline aldığı iki pet şişe suyla “bölücülük” tepkilerine yanıt vererek, şunları söyledi:

“Beni bazı kişiler partiyi bölmekle itham ediyor. Peki sağ elimdeki şişe Cumhur İttifakı sol elimdeki de Millet İttifakı. Şimdi ben Millet İttifakı’ndan ayrılıp Cumhur İttifakına mı geçiyor8m? Var mı böyle bir şey? Kaldı ki neden geçeyim ve geçmem için bir sebep gösterin. Ben her zaman Millet İttifakı’nın içindeyim. Niye bölmüş oluyorum?

Millet ittifakından Cumhur ittifakına bir şey mi taşıyacağım? Tabi ki hayır. Ben Millet İttifakının içindeysem benim yeni harekatım bir umut olsun. Olmaması için bir sebep mi var. Neden insanlar böyle düşünüyor. Futbolun kuralları ile basketbol oynanmaz. Parlamenter sistem farklıdır. Bölme olayları parlamenter sistemde olur.” Diyerek açıklamalarını tamamladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz