Muğla Büyükşehir Belediyesi resmi bir şekilde faaliyete girmiş olan Turgutreis öğrenci yurduyla ilgili olarak 6 tane değişik güzergâhtan günlük olarak toplamda 314 tane toplu taşıma seferini öğrencilerin hizmetlerine sunmuş oldu.

Muğla ili içerisinde öğrencilerin barınma problemiyle alakalı olarak konaklama hizmeti sağlamış olan Muğla Büyükşehir Belediyesi, öğrenim gören öğrencilerin ulaşım konusunda sıkıntı yaşamaması amacıyla harekete geçmiş oldu. Bunun dahilinde Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma konusunda sefer sayılarını da arttırmış oldu.

En son ise Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı bir durumda bulunan Turgutreis Öğrenci Yurduna 6 tane değişik güzergâhtan günlük olarak toplam 314 tane toplu taşıma seferi düzenlemesi gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi öğrenim gören öğrencilerin ulaşımlarının daha basit hale getirilmesi amacıyla KYK ile Düğerek Mahallesi’nin yanı sıra Menteşe Yapı Kooperatif Evleri ile birlikte Atatürk Stadyumu (kent merkezi), Kampüs Yerleşkesi, TOKİ Konutları ve Yeniköy Kötekli Mahallelerinin arasında sefer gerçekleştiren otobüslerin güzergahlarının içine yeni öğrenci yurdunu da ilave etti. Bu şekilde 6 tane değişik güzergâhtan toplam olarak 314 tane toplu taşıma seferi öğrencilerin hizmetlerine sunulmuş oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz