2 Nisan 2019 tarihinde Kocaeli’nin Gebze ilçesinde bulunan Atatürk Anadolu Lisesi’nde Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Necmeddin Kuyucu,17 yaşındaki 11’nci sınıf öğrencisi F.Ç. tarafından makam odasında bıçaklandı.

Öğrencisi tarafından makam odasında bıçaklanan müdür yardımcısı Kuyucu ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılmış doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybederken öğrencisi F.Ç. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

11 sınıf öğrencisi olan F.Ç. hakkında ‘kişiyi yerine getirdiği kamu görevi ile tasarlayarak kasten öldürme’ suçundan 18 yıldan 24 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan F.Ç.’nin yargılanmasına devam edildi.

Bugün Gebze 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya koronavirüs tedbirleri kapsamında F.Ç. tutuklu bulunduğu cezaevinden SEGBİS sistemi ile katılırken, mahkemede taraf avukatlarıyla l birlikte öldürülen Necmeddin Kuyucu’nun eşi Gülay Kuyucu ve Kuyucu’nun kardeşleri salonda hazır bulundu.

Mahkeme heyeti tarafından F.Ç’ye son sözü sorulurken, “Böyle bir olaya sebebiyet verdiğim için çok pişmanım. Olay nasıl bu noktaya geldi hala anlamış değilim. Cinayeti tasarlayarak işlemedim. Her şey bir anda istemsizce gerçekleşti. Cinayet sonrasında kaçma teşebbüsüm olmadı. Tasarlamış olsam bu olayı okulda yapmazdım. Öldürdüğüm hocamın ailesinden çok özür diliyorum. Onların bu cinayeti istemeyerek yaptığımı bilmelerini isterim” dedi.

Gülay Kuyucu, F.Ç.’ye en ağır cezanın verilmesini istedi. Mahkeme heyeti, F.Ç.’yi 22 yıl hapis cezasına çarptırırken, cezada herhangi bir indirim yapmadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz