Covid-19 salgını tüm dünyayı etkisi altına almasından sonra ilk tedbirlerden birisi okulların kapatılması olurken geçtiğimiz öğretim yılında ülkemizde de eğitime ara verilerek uzaktan eğitim ile eğitim yılı kapanmıştı. Ülkemizde ve tüm dünyada büyük bir endişe ile ikinci dalga beklentisinin olduğu bu dönemde okulların eğitime açılıp açılmayacağı hakkında devam eden tüm spekülasyonlara Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bilim Kurulu toplantısının ardından kameraların karşısına geçerek cevap verdi.

Kamuoyu tarafından günlerdir cevabı büyük bir merakla beklenen konu hakkında Milli Eğitim Bakanı Selçuk, merakla beklenen okulların açılış tarihlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bilim kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada 31 Ağustos 2020 tarihinde okulların uzaktan eğitimle açılacağını söylerken, “İlk etapta 31 Ağustos’tan 21 Eylül’e kadar eğitim uzaktan eğitim olarak öğrencilerimize verilecek. 21 Eylül’de Bilim Kurulu tarafından tavsiye edilen sınıflarda, aşamalı ve seyreltilmiş şekilde yüz yüze eğitime başlanacak.” ifadelerini kullandı.

Özel okullar hakkında da kısa bir açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk “ İsteyen özel okullar 17 Ağustos tarihi itibariyle uzaktan eğitim faaliyetlerine başlayabilir” diyerek açıklamalarına “ Biz bakanlık olarak okullarımızda ve sahada onların yanında olacağız. Toplumun her bireyini salgınla mücadelede destek olmaya davet ediyorum. Sınava giren öğrencilerimizle ilgili müfredat içeriği ve onlara yönelik yapılacak destek çalışmalarında planlamalar yapılıyor. Seyreltilme sonucunda oluşabilecek açık, uzaktan eğitimle, canlı dersler, EBA TV vasıtasıyla giderilecek.” diyerek açıklamalarını tamamladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz