İddialara göre F.Ö adı şahıs metrobüsle Cevizlibağ istikametinden Avcılar istikametine seyahat ederken müşteki N.C. adlı kadının yanına giderek sarkıntılık ve hakaret etmesi üzerine metrobüsteki yolcular tarafından polislere teslim edilmiş ve sanık F.Ö verdiği ilk ifadesinde suçlamaları kabul etmeyerek “N.C. bana bağırınca metrobüsteki kalabalığın üzerime geleceğini düşünerek idrarımı altıma kaçırdım. Pantolonumdaki ıslaklık bu yüzden oldu” şeklinde ifade vermişti.

Sanık F.Ö.’nün yargılanmasına bugün Küçükçekmece 20’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde devam edildi.  Savcılık tarafından mahkeme heyetine sunulan Adli Tıp Kurumu raporunda sanıktan elde edilen iç çamaşırı ve pantolonunda görülen sperm örneklerinin görüldüğü ve DNA profiliyle uyumlu olduğunun belirtildiğini ifade ederek, sanığın N.C’ye  ‘cinsel saldırı’ suçundan 2-5 yıl hapis ile cezalandırılmasını, hakaret suçundan ise beraatini istedi   

Mahkeme heyeti davaya kısa bir ara verdikten sonra açıkladığı kararında sanık F.Ö.’nün  hakaret suçunun işlenmediğini ancak, sanığın cinsel saldırı suçunun sabit olduğunu bildirerek, 6 yıl hapis ile cezalandırılmasına karar verdi. Mahkeme, kararı verirken hiçbir indirim yapılmadığını bildirdi.

Mahkemenin kararını açıklamasından sonrasında bir grup kadın Adliyesi önünde  ‘Erkek adalet değil, gerçek adalet’ diye slogan açarak pankart açtı. Pankart açan kadınlar bu davada N. C  ‘nin  kendisini yalnız hissetmediğini, bundan sonra benzer cinsel saldırıya maruz kalan kadınların yanında olacağını söyledi. Avukat Gökhan Soysal da “Mahkeme sanığa en üst tavandan ceza verdi ama suçun toplu taşıma aracından işlenmesinden dolayı yetersiz bir ceza verildiği için İstinaf Mahkemesi’ne başvuracaklarını “söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz