Geçtiğimiz yıl 15 Ağustos’ tarihinde  Aydın’ın Cumhuriyet Mahallesindeki Nevzat Biçer Parkında meydana gelen olayda, Muhammet Gürsoy bir süre arkadaşlık yaptığı Merve Kotan ve yanında bulunan arkadaşı Ekim Türkmen’i pompalı tüfekle vurarak öldürmüştü. İşlediği cinayet sonrası kaçan Muhammet Gürsoy polis tarafından yakalanarak tutuklanmış ve savcılık tarafından hakkında hazırlanan iddianamede  hakkında 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenmişti.

Cumhuriyet Savcılığının iddianamenin Aydın 1.Ağır Ceza Mahkemesinde kabul edilmesinin ardından yargılanmasına devam edildi. Bugün yapılan duruşmada tutuklu bulunduğu cezaevinden görüntülü bağlanan cinayet zanlısı Gürsoy “Yaptıklarımdan dolayı pişmanım. Herkes beni cani gibi gösteriyor. Cinayetleri tasarlayarak işlemedim” diyerek kendisini savundu.

Aydın 1.Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya katılan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı ile aile avukatları sanığın ağırlaştırılmış müebbetle cezalandırılmasını istedi. Mahkeme heyeti davaya verdiği kısa bir aradan sonra sanık Gürsoy için 2 kez ağırlaştırılmış hapis cezası verirken sanık hakkında hiçbir indirimde bulundu. Mahkemenin verdiği karar sonrasında mahkemeyi takip eden ve dışarıda sonucu bekleyen kişiler çıkan kararı alkışladılar.

Mahkemenin verdiği karar sonrasında kısa bir açıklama yapan Kotan ailesinin avukatı “Mahkemenin verdiği kararı büyük bir memnuniyetle karşıladıklarını, sanık hakkında verilen cezada indirim olmamasın sevindirici. Biz mahkeme öncesinde yürekli hakim ve savcılara olan inancımızı dile getirmiştik. Mahkemenin vermiş olduğu bu karar emsal bir karar olacaktır .Bundan sonra katledilen tüm kadınların hesabı sorulacaktır” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz