Mardin’in Midyat ilçesine bağlı kırsal Toptepe Mahallesi’nde yaşayan 10 çocuk annesi Saime A., 4 Ağustos’ta  yakınları tarafından ağır yaralı olarak Midyat Devlet Hastanesi’ne getirildi. Acil Serviste bulunan doktorlara evdeki merdivenlerden başı döndüğü için düştü denilen 10 çocuk annesi Saime A.’nın vücudundaki morluklardı gören doktorlar durumdan şüphelenerek durumu hastane polisine bildirdiler. Polislerin 10 çocuk annesi Saime A. ile yaptıkları görüşme sonrasında yaptıkları araştırmalar sonrasında kadının güvenlik korucusu olan eşi Medeni A. tarafından dövülerek bu hale getirildiği öğrenildi. Polislerin yönlendirmesi sonrasında Saime A.’nın ailesi yaşanan olayları jandarmaya ihbar etti ve ihbar sonrasında Medeni A. jandarma tarafından gözaltına alındı. Jandarmada yapılan işlemlerin ardından  Medeni A., sevk edildiği adliyede çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Saime A.’nın kocası Medeni A. tarafından darp edilmesi sonucu kafatasında çatlak oluştuğu ve vücudunun bir çok yerinde morluklar meydana geldiği ve Midyat Devlet Hastanesi yoğun bakım servisinde yaşam mücadelesi veriyor. Kafasına aldığı darbeler yüzünden beyin travmasını henüz atlatamayan Saime A.’nın İzmir’de yaşayan kardeşi Abdurrahman Bakır ablasını komalık eden eniştesinin serbest bırakılmasına tepki göstererek “Eniştemin tutuklanması için illa ablamın ölmesi mi gerekiyor?” dedi. Abdurrahman Bakır ayrıca eniştesinin kendi çocuklarına da şiddet uyguladığını da söyleyerek şunları söyledi ;

“Ablam, defalarca eşinden  şiddet görünce eşinin kendisini dövdüğünü köydeki akrabaların yanına gidip söylüyor ama kimse ona destek olmayınca o da mecburen evine dönmek zorunda kalıyor. Eniştem  kardeşimin delirdiği yalanını köyde yayıyor. O gün ablamı önce çocuklarının yanında dövüyor, daha sonra çocukları evden çıkararak dövmeye devam ediyor. Saçlarından tutarak yere çarpıyor, kafasına ve vücuduna tekmeler atıyor. Daha sonra da merdivenlerden düştü diyerek hastaneye götürüyor.

Hastanedeki görevli doktorlar ablamın durumundan şüphelenince dayak yediği anlaşılıyor ve jandarmaya haber veriyorlar. Gözaltına alınan eniştem daha sonra çıkarıldığı mahkemece serbest bırakılıyor. Bunun neresi adalet” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz