Menemen’in CHP’li Belediye Başkanı Serdar Aksoy hakkında Menemen Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, “THKP-C, Devrimci Yol, Devrimci Gençlik, MLKP, MKP, HKO, TKP/ML, TİKKO, KP/İÖ” örgütlerinin propagandasını yapmak suçlamasıyla soruşturma açılmıştı.

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy için açılan soruşturmanın ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Aksoy’un kesin ihraç istemiyle tedbirli olarak Yüksek Disiplin Kurulu’na (YDK) sevk edildiğini açıklamıştı.

Hakkında terör örgütlerinin propagandasını yapmaktan soruşturma açılan Belediye Başkanı Serdar Aksoy ise yaşanan bu gelişmelerin ardından partisinden istifa ettiğini duyurmuştu.

Bugün de olayla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sabahın erken saatlerinde Menemen Belediyesi’nde  evrakta sahtecilik, ihaleye fesat ve tehdit suçlarından soruşturma başlatıldı.

Menemen Cumhuriyet Başsavcısı partisinden kesin ihraç istemi ile disiplin kuruluna sevk edildikten sonra partisinden de istifa eden Serdar Aksoy ve bir belediye başkan yardımcısı, belediye yetkilileri olmak üzere toplamda 29 kişi hakkında gözaltı kararı verdi.

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, aralarında CHP’den istifa eden Aksoy’un da olduğu 25 kişi, zimmet, görevi kötüye kullanma, yolsuzluk, ihalede usulsüzlük gibi suçlamalarla gözaltına alındı.

Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı ile gözaltına alınan şüpheliler arasında, belediyenin üst düzey yöneticilerinin yanı sıra bazı hurda firmaları sahiplerinin de bulunduğu bildirildi. Toplanan delilerden Menemen Belediyesinin hurda alım satımı konusunda da bazı yolsuzlukların tespit edildiği öğrenilirken, toplanan deliller Yeşilyurt’taki Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

Ahıhıdır Mahallesi Muhtarı Hızır Algür, “Sabah polisler geldiler. Çok kalabalıktı. Belediye binasından deliller toplayıp, gittiler. Ne olduğunu bilmiyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz