Yeni yılın ilk günlerinde Mardin’in Midyat ilçesinde doğal gaz hizmeti verilmeye başlanması ilçede büyük bir sevinç yarattı.

Yaklaşık 6 ay boyunca devam eden alt yapı çalışmaları sonrasında Midyat ilçesinde ilk etapta Yeni, Ortaçarşı ve Ulucami mahallelerine test amaçlı çalışmaların bitmesinin ardından doğal gaz hizmeti verilmeye başlandı.

Yapılan açıklamaya göre bu yıl ilçede 5 bin konuta doğal gaz verileceği, 3 yıl sonrada ticarethane, konut ve resmi kurumlar dahil olmak üzere 30 bin aboneye doğal gaz dağıtımı yapılacak.

Ulucami Mahallesi’nde yaşayan Çelik ailesinin evine doğal gaz bağlanmasının ardından Midyat Kaymakamı Tekin Dundar ve Belediye Başkanı Veysi Şahin aileyi ziyaret ettiler.

Midyat Kaymakamı Dundar, yaptığı açıklamada “ Uzun bir sürede ilçe halkı doğal gazın bağlanmasını sabırsızlıkla bekliyordu. Bu vatandaşlarımızın alması gereken bir hizmet ve bu hizmeti almak en doğal hakları. Bu tarz hizmetleri halka vermek için zaman gerekiyor. Çok şükür ki bugün üç mahallemizde vatandaşlarımıza doğal gaz hizmetini vermeye başladık” dedi.

Belediye Başkanı Veysi Şahin de yaptığı açıklamada “ 31 Mart yerel seçimlerinde Cumhurbaşkanımız seçim meydanlarında Midyat’a doğal gaz verileceğinin müjdesini vermişti.  Cumhurbaşkanımız ve diğer yetkililerin uzun uğraşlar sonucu verdikleri çabalar meyvesini verdi ve artık bazı evlerimize doğal gaz verilmeye başlandı” diye konuştu.

Evine doğal gaz bağlanan Tuba Çelik ise “ Doğal gazın bağlanmış olmasından dolayı çok mutluyum. Doğal gaz ile ısınmak sağlık açısından da iyi olacak. Herkese hayırlı uğurlu olsun” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz