23 Ocak gece saat 03:00 sularında İstanbul’un Maltepe ilçesi İdealtepe Mahallesi Cuma Sokak’ta bulunan bir evde meydana gelen olayda dairelerinde oturan S.B., V.G. ve B.G adındaki kişiler evlerine hırsızların girmeye çalışması üzerine durumu polise ihbar ettiler. Evde bulunan 3 kişi korkudan kendilerini odaların birisine kitlerken eve giren hırsızlarda evde hırsızlık yapmaya başladılar.

İhbar üzerine Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri, kapısı açık olan eve girdiklerinde hırsızlık yapan iki şahısla karşılaştı ve hırsızları etkisiz hale getirdikten sonra ev sahiplerinin saklandıkları odanın kapısını açtıklarında adete büyük bir şok yaşadılar. Ev sahiplerinin kendilerini kilitledikleri odalarının adeta Hint keneviri tarlasına dönüştürüldüğünü görerek bu sefer de ev sahiplerini gözaltına alırken evde 50 adet Hint keneviri ele geçirildi.

Polis ekipleri saklandıkları odada Hint keneviri köklerini buldukları kişileri gözaltına alırken yetiştirilen Hint kenevirlerinin işlenerek satılacağı bilgisine ulaşıldı. Gözaltına alınan S.B., V.G.ve B.G. adlı kişiler evde bulunan Hint kenevirlerinin kendisine ait olmadığını iddia etmelerine rağmen polis ekipleri tarafından uyuşturucu madde imalatı suçundan, eve giren iki kişiyi de hırsızlık suçlarından dolayı Küçükyalı Polis Merkezi’ne götürdü. Burada ifadeleri alınan hırsızlar ve uyuşturucu madde imalatı yapan kişilerin işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildikleri öğrenildi.

Küçükyalı Polis Merkezi’nde ifadeleri alınan hırsızlar ise “Başımıza gelen olayı kime anlatsak bize inanmazdı. Evlerinde uyuşturucu yetiştiren kişiler evlerine hırsız girdi diye hangi akla hizmet polise ihbarda bulunur” dediler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz