Malatya’da bir şirkette kurye olarak çalışan Remzi Taştekin, sosyal medya üzerinden tanıştığı Endonezyalı Arumsari ile tanıştı. İkili arasında yaklaşık 1 yıl süren arkadaşlık sonrasında ülkesi Endonezya’da Kuran kursunda öğretmenlik yapan Arumsari’ye evlilik teklifinde bulunan Remzi Taştekin aldığı olumlu cevap neticesinde soluğu Endonezya’da adlı. Endonezya’da Arumsari’nin ailesi ile de tanışan Remzi Taştekin Endonezya örf ve adetlerine göre Arumsari’yi ailesinden istedi.

Arumsari’nin ailesinin de kızlarını Remzi Taştekin’le evlenmesinde bir mahsur görmemesi sonucu Türk Konsolosluğunun da yardımları ile resmi işlemlerini tamamlayan Taştekin, Arumsari ile birlikte Malatya’ya döndü. Remzi Taştekin ve Arumsari Malatya’da Türk geleneklerine göre düğün merasimi düzenleyerek dünya evine girdiler.

Yaşadıklarını anlatan damat Remzi Taştekin “Annem bana yaşımın ilerlediğini ve evlenmem gerektiğini tembihliyordu. Bende sosyal medya üzerinden tanıştığım Arumsari ile arkadaşlığımı ilerletirken aramızda başlayan arkadaşlık aşka dönüştü. Bende Arumsari’ye sosyal medya üzerinde evlenme teklifinde bulunduğumda olumlu cevap alınca hemen Endonezya’ya gittim. Oranın örf ve adetlerini Arumsari’nin halasının yardımı ile öğrenip ailesinden Arumsari’yi istedim. Onlarda bu evliliğe onay verince Türk konsolosluğunun büyük yardımı ile işlemleri tamamladık ve buraya düğünümüzü yapmaya geldik. Annem bana “evlen diyordu annem”, bende evlendim lakin Türk değil ama Elhamdülillah Müslüman biriyle” dedi. Kız istemek için Endonezya’ya giderken Malatya kayısısı da götürmeyi ihmal etmediğini belirtti.

Binlerce kilometre uzaklıktan Malatya’ya gelin gelen Endonezyalı Arumsari ise, “Bir ömür boyu mutlu oluruz inşallah” diyerek bu evliliğin kendisi için bir anda olduğunu söyledi. Türkiye’yi çok tanımadığını söyleyen Arumsari, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı tanıdığını ve kendisinin çok iyi bir yönetici olduğunu söyledi. Erdoğan’ın hayranı olduğunu söyleyen Arumsari, Malatya’ya da en kısa zamanda alışacağını ifade etti.
Endonezyalı gelin ile Türk damat objektiflere Rabia ve Bozkurt işareti yapmayı da ihmal etmedi. Mutlulukları gözlerinden okunan çiftin bu özel günlerine şahitlik eden yakınları da çifte bir ömür boyu mutluluklar diledi. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz