2002 yılında Nazir O.Manavgat’ta tanışarak T.D. ile evlendi. Çift arasında yaşanan şiddetli geçimsizlik sonrası 2015 yılında Nazir O. Ve T.D. anlaşmalı olarak boşanırken, Nazir O. çocukları R.O. ve E.B.O için aylık 300’er lira nafaka ödemeyi taahhüt etti.

Nazir O.’nun eşi boşandıktan sonra işleri bozulan ve nafakasını ödeyememesi üzerine T.D. eski eşine karşı nafakanın 750 lira olması için yeni bir dava açtı. Nazir O. boşandıktan sonra eski eşinin kendisini aldattığını öğrenmesi üzerine araştırmalar yaptı ve çocukların kendisinden olmayacağını düşünerek Manavgat Aile Mahkemesi’nde ‘soy bağının reddi’ davası açtı. Açılan dava kapsamında baba Nazir O. ve çocuklarında kan örnekleri alınarak, İzmir Adli Tıp Kurumu Biyoloji İhtisas Dairesi’ne gönderildi. Mahkeme tarafından gönderilen kan örnekleri İzmir Adli Tıp Kurumu’nda incelendiğinde  Nazir O.’nun R.O. ve E.B.O.’nun babası olmadığı tespit edildi.

Manavgat 1’inci Aile Mahkemesi’nde soy bağının reddi davasının 5’inci duruşması yapıldı. Bugün görülen davaya davalı T.D. katılmazken, Nazir O. ve avukatı mahkemede hazır bulundu. Mahkeme İzmir Adli Tıp Kurumu tarafından gönderilen rapor doğrultusunda davacının talebini kabul ederek Nazir O.’nun R.O. ve E.B.O adındaki çocuklarının öz babası olmadığı gerekçesiyle soy bağının reddine karar verdi. Mahkeme kararın kesinleşmesinin ardından R.O. ve E.B.O., Nazir O.’nun nüfusundan düşülecek.

Nazir O.’nun avukatı yaptığı açıklamada “ Mahkeme müvekkilimin haklılığını ispatladı. Gerekçeli karar açıklandıktan sonra müvekkilimin ödemekle daha mükellef olduğu nafaka davasının kaldırılması ve daha önce ödemiş olduğu nafakaların geri ödenmesi için talepte bulunacaklarını ayrıca tazminat davası açacaklarını” ifade etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz