Ekim ayında Gemlik Belediye’sinde meydana gelen olayda  Sinan Bingöl, Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Akış’ın odasına girerek içeride bulunan imar işlerinden sorumlu olan Serintürk’ü rehin aldıktan sonra kapıyı içeriden kapatarak kilitledi. Olayın polis ekiplerine ihbarı sonrasında belediye binası tedbir amaçlı boşaltıldı. Sinan Bingöl daha sonra bağırarak taleplerini iletirken polislerin yaklaşık 1 saat süren ikna çabalarının ardından Serintürk’ü bırakarak teslim oldu. Polisler tarafından gözaltına alınan Sinan Bingöl emniyetteki sorgusundan sonra çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilirken Sinan Bingöl’ün ilk duruşması bugün yapıldı.

Duruşmaya tutuklu bulunan Bingöl cezasını çekmekte olduğu Bursa kapalı cezaevinden SEGBİS sistemi ile katılırken Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Akış Serintürk ile taraf avukatları katıldı.

‘ANNE OLDUĞU İÇİN ÖZÜR DİLERİM’

Mahkemedeki duruşmada mahkeme heyeti tarafından kendisine söz verilen Sinan Bingöl “ Olayın yaşandığı gün alkol almıştım. Belediye binasının önünden geçerken Bayram Demir’in kibirli konuşması aklıma gelince şeytana uyarak iki bayanın bulunduğu odaya gittim. Odaya girerken de kendilerine “sesimi duyurmak istiyorum” dedim ve bunu da yaptım. Böyle olmasını istemezdim. Zeynep hanım bir anne olduğu için kendisinden ayrıca özür diliyorum ve yaşanan olay sadece bir dakika yaşandı” demesi duruşma salonunda büyük bir şaşkınlık yarattı.

‘BAŞIMA SİLAH DAYADI’

Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Akış Serintürk ise mahkemede verdiği ifadesinde  “Sinan Bingöl’ü tanımam, kendisini birkaç ay önce özel kalem müdürümüzün odasında agresif tavırlarını görmüştüm. Olay günü odaya girerek “Bu bir eylemdir” diyerek silahını kafama doğrulttu. Daha sonra “Ben buraya kellemi koltuğuma alıp geldim, herkesten hesap soracağım” dedi. Sakinleştirmeye çalıştık ama başaramadık, Daha sonra polisler ikna edince içeri girdiler ve beni kurtardılar dedi.

‘KINA YAKIN’

Mahkeme heyeti tarafları dinledikten sonra Bingöl’ün tutukluluk halinin devamına ve dosyadaki eksik evrakların ve ek beyanların hazırlanması için duruşmayı 11 Şubat 2020 tarihine erteledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz