Geçtiğimiz günlerde Şişli Maçka Parkı’nda laf atma tartışması yüzünden yanında iki doktor arkadaşı bulunan Süleyman Dönmezler, Emrah D. adlı kişinin kırık bira şişesiyle saldırması sonucu ağır yaralanmıştı. Emrah D. yaptığı saldırı sonrasında olay yerinden kaçarken polis ekipleri kısa bir süre içinde olay yerinden kaçan Emrah D.’yi yakalayarak gözaltına almıştı.

Saldırıya uğrayan doktorun arkadaşının emniyette verdiği ifadesinde “ Süleyman, ben ve bir bayan arkadaşımız hep birlikte Maçka parkına geldik. O esnada Süleyman telefonla konuştuğu için arkamızdan gelirken birden ‘işine bak, çek git’ gibi bir söz duyduk. Arkamıza dönüp baktığımızda Süleyman’ın yanında birini gördük. Sonra Süleyman yanımıza geldiğinde ne olduğunu kendisine sorduğumuzda ‘Senin yanından geçerken dik dik bana baktı’ dediğinde ne olacak baksın diyerek biz yürümemize devam ederken bu kişi birden arkamızdan gelerek kırık bira şişesini Süleyman’ın boğazına sapladı. Tekrar saplamak isterken ben ve Süleyman engel olmak isteyince saldırgan kaçtı. Polis ve sağlık ekiplerine haber verdik. O esnada olayı gören vatandaşlardan biri tişörtünü çıkardı ve tişörtle akan kana müdahale ettik” dediği öğrenildi.

Ambulansla hastaneye kaldırılan doktor Süleyman Dönmezler’in boğaz kısmında, yüzünde, kafasında ve iki kolunda kesik olduğu öğrenilirken Dönmezler’in sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Gözaltına alınan saldırgan Emrah D. emniyette verdiği ifadesinde “Yanından geçerken bana küfredince bira şişesini kırarak önce boğazına daha sonrada vücudunun çeşitli yerlerine vurmaya başladım. Sonra olay yerinden kaçarak annemin evine gittim ve burada da polis ekipleri tarafından gözaltına alındım” dediği öğrenildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz