Maçka Demokrasi Parkı İstanbul Teknik Üniversitesi Maçka Yerleşkesi çıkış kapısında meydana gelen olayda bir hastanenin psikiyatri bölümünde asistanlık yaptığı öğrenilen Süleyman Dönmez, yanında iki kadın meslektaşıyla birlikte  parkın kapısına doğru yürürken, yanlarından geçen kimliği tespit edilemeyen bir kişinin yanındaki bayan arkadaşlarına laf atması üzerine Süleyman Dönmez bu kişiyle tartışmaya başladı. Tartışma esnasında kimliği tespit edilemeyen kişi elindeki bira şişesini kırarak Süleyman Dönmez’in boğazını keserek olay yerinden hızla uzaklaşırken Süleyman Dönmez kanlar içinde yere yığıldı.

Uğradığı saldırı sonrasında boğazının kesilmesi sonucu Süleyman Dönme ağır yaralandı ve aşırı kan kaybetmeye başlaması üzerine Süleyman Dönmez’e ilk müdahaleyi yanında bulunan bayan meslektaşları yaparken olaya tanık olan vatandaşlarda yardıma koştular. Süleyman Dönmez’in daha fazla kan kaybetmemesi için bir vatandaşın verdiği tişörtle boğazına tampon yapılarak olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ambulansla Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Süleyman Dönmez’in sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Saldırı sonrasında olay yerine gelerek inceleme yapan polis ekipleri, saldırganın eşkalini belirleyerek yakalanması için çalışmalara başladıkları öğrenildi.

Süleyman Dönmez’in kan kaybını önlemek için üzerindeki tişörtü veren Aykut Fırtına “Burada otururken iki kişinin birbirleriyle tartıştıklarını ve ardından olay sonrası kaçan şahsın elindeki bira şişesini kırarak arkadaşın boğazını kesti. Hemen yardımcı olmak için yanlarına gittik. Ben tampon yapılması için tişörtümü çıkarıp verdim. Olay bir anda oldu ve müdahale dahi edemedik” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz