Lüleburgaz Belediyesi’yle beraber Trakya Kastamonulular Yardımlaşma ile Dayanışma Derneği’nin Batı Karadeniz bölgesi içerisinde gerçekleşen sel felaketinin ardından başlatmış olduğu yardım kampanyası için destek adeta bir çığ gibi oldu. Bölgeyle ilgili olarak tek yürek haline gelen Lüleburgaz ilçesinde, vatandaşların toplamış olduğu 100 çuval unun yanı sıra erzaklar ile birlikte yüzlerce koli s ve giyecek malzemeleri Kastamonu ilinin yanı sıra İnebolu’ya yollanmak üzere yola çıkmış oldu.

Kastamonu ilinin yanı sıra Sinop ili ile birlikte Bartın ilinde ardımızda bırakmış olduğumuz hafta gerçekleşmiş olan ve 50 taneden çok can kaybına sebep olan sel felaketinin hemen sonrasında yaraları sarabilme çabaları da aralıksız olarak sürüyor. Bunun dahilinde ardımızda bırakmış olduğumuz Cuma gününde Trakya Kastamonulular Yardımlaşma ile Dayanışma Derneği’yle beraber özel bir yardım kampanyası başlatmış olan Lüleburgaz Belediyesi’nin söz konusu bu çağrısına kısa zaman içinde yüzlerce sayıda Lüleburgazlı da destek vermiş oldu. Lüleburgazlılar söz konusu bu yardım kampanyasında belirtilmiş olan undan su ihtiyacına, battaniyeden yağmurluğa kadar çok fazla sayıda malzemeyi temin edip Lüleburgaz Belediyesi Hizmet Binası’yla beraber Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi’ne (LYKA) bırakmış oldu.

Özellikle de su kolilerinin yanı sıra un çuvallarının yardım kamyonu üzerine taşınması konusunda insan zinciri oluşturmuş olan gönüllüler, elden ele uzatmış oldukları bu malzemeleri de kamyona yüklemiş oldu. Bu söz konusu görüntüler herkesi çok duygulandırırken, yardım malzemelerinin kamyona yükleme işlemi de çok kısa zaman içinde tamamlanabildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz