Zonguldak’ın Devrek ilçesi Çaydeğirmeni beldesinde 17 Mayıs 2019 günü meydana gelen olayda hurdacılık yapan Vahdet Kanar, teyzesinin oğlu Vedat Tuna’yı bıçaklayarak öldürdü. Vahdet Kanar işlediği cinayet sonrasında Devrek İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek cinayet işlediğini söyleyerek teslim oldu.

Vahdet Kanar polis merkezindeki işlemlerin ardından çıkarıldığı adliyede verdiği ifadesinde “Kuzeni ile birlikte hurdacılık yaptıklarını çalışırken kuzeninin kendisine sürekli emirler vermesi nedeniyle kendisine aşırı sinirlendiğini ve psikolojisinin bozulduğunu öne sürdü. Vahdet Kanar “ Devamlı olarak içimden bir ses teyzenin oğlunu öldür diyordu. Defalarca bunu düşündüm ama kendimi kontrol ederek öldürmedim. Teyzemin oğlu ile altlı üstlü oturuyoruz. Olay günü yine içimdeki ses onu öldürmemi söyledi. Dışarı çıkıp sakinleşmeye çalıştım ama sakinleşemedim ve o sinirle eve gittim. Evden mutfakta bulunan ekmek bıçağını alarak beraber çalıştığımız hurdacı dükkanına gittim. Dükkana girdiğimde bana arkası dönüktü. Sessizce arkasından yaklaşıp bıçakla sırtına defalarca vurdum” dedi

Zonguldak 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Vahdet Kanar hakkında ‘tasarlayarak adam öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

AKIL VE RUH SAĞLIĞI RAPORU İSTENDİ

Vahdet Kanar’ın yargılandığı Zonguldak 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde davanın ilk duruşmasında Vahdet Kanar, savcılıktaki ifadesini tekrarlayarak, “İçimdeki sesler teyzemin oğlunu öldürmemi söyledi ben de öldürdüm “ dedi. Mahkeme Vahdet Kanar’ın akıl sağlığının yerinde olup olmadığının tespiti için Adli Tıp kurumuna sevk ederek davayı ileri bir tarihe erteledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz