20 yaşındaki M.U. Kocaeli’nin Gebze ilçesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Gebze Gençlik Merkezi kütüphanesinde bir ders araştırması yapmak isterken giydiği şort nedeniyle sorun yaşadı.

Kütüphanenin güvenlik görevlisi tarafından M.U adlı genç kızın ‘Bir daha buraya böyle gelme’ diye uyarıldığı iddia edildi. Kütüphane görevlisi tarafından uyarıldığı iddia edilen M.Ü yaptığı açıklamada “Her gün kütüphaneye geliyordum. Son birkaç gündür şort giyiyordum. Son günlerde bana bakışların değiştiğini fark etmeye başladım. Dün kütüphanenin güvenlik görevlisi yanıma gelerek “Müdürümüzün talimatı var, sakın yanlış anlama ama burada şort giymen hoş değil” dedi. Bana ayrıca vücut hatlarımın ve bacaklarımın çok belli olduğunu da söyledi dedi.

Açıklamalarına devam eden M.Ü. “ Ben yine şort giymeye devam edeceğimi, kendileri gibi düşünmediğimi onlara söylediğimde bana ‘Burada giyme, nerede giyersen giy’ dediler. Konuyu uzatmadan kütüphaneden ayrıldım ama yarın yine aynı şortumu giyerek kütüphaneye gideceğim. Yanlış anlaşılma olmasın beni asla kütüphaneden çıkarmadılar, sadece kıyafetim konusunda uyardılar. Ama bunun düşünülmesi ve söylenmesi dahi büyük bir yanlış.” dedi.

Kocaeli İl Gençlik ve Spor Müdürü Muzaffer Cintimar da iddiaları doğruladı ve inceleme başlatıldığını belirterek konu hakkında inceleme başlatıldığını, olayın büyütülecek bir olay olmadığını, kütüphanemizin güvenlik görevlisi kapı önünde sigara içerken hanımefendi kızımızı sohbet esnasında uyarmış. Soruşturma bittiğinde konu hakkında resmi açıklama yapılacak” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz