AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, bölgedeki olaylara bakıldığında Türkiye’nin kendi ayakları üstüne güçlü basması ile dünyanın meydan okumalarına karşı direnebilecek gücü bulacağını söyledi.

Kurtulmuş, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ı ziyaret ettiklerini söyledi.

Uşak’ın AK Parti iktidarı dönemlerinde önemli hizmetler aldığını ve almaya devam edeceğini belirten Kurtulmuş, gerek yerel gerekse merkezi hükümette yapılan hizmetlerin esas amacının medeniyetin yeniden ihya ve inşa edilmesi olduğunu vurguladı.

Amacın güçlü ve büyük Türkiye’nin kurulması olduğuna işaret eden Kurtulmuş, Türkiye’nin her alanda güçlü olması gerektiğini ve bunun için çalıştıklarını söyledi.

Güçlü ifadesinin yalnızca askeri gücün, ‘sert güç’ denilenin kast edilmediğini ifade eden Kurtulmuş, Türkiye’nin yumuşak kuvvetiyle, ekonomisiyle, devlet ve millet kaynaşmasıyla, savunma sanayisiyle rekabet edebilir tutumuyla, uluslararası alanda rekabet etme özelliğine sahip olan ekonomisiyle, kendi kendine yeterlilik gücündeki teknolojisiyle Türkiye’nin ileri gitmesini istediklerini kaydetti. Kurtulmuş, “Türkiye’nin Akdeniz’in doğundaki petrol arama meselesi dolayısıyla karşılaştığı, S-400 krizi üzerinde karşılaştığı sıkıntılar, F35 meselesinde gündeme gelen hususlar, en son Barış Pınarı Harekatı’nda Türkiye’nin topyekün 7 düvelin karşısında durması şunu göstermiştir ki biz daha güçlü olmak zorundayız, daha büyük bir ülke olmak durumundayız, kendimize yeterli olmak mecburiyetindeyiz ifadelerini kullandı. Ülke olarak güçlü olmanın yolunun kentlerin güçlü olmasından geçtiğini, kent ekonomilerinin kendine yetebilmesine önem verdiklerini ifade eden Kurtulmuş, Uşak’ın da yıldızı parlayan şehirlerden birisi olduğuna vurgu yaptı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz