Adana’da babasının kurbanlık hayvan satışına yardım etmek için giden genç satışları arttırmak amacıyla kurbanlık çadırının önüne “Üniversite mezunu koyuncu” yazılı tabela koydu. Kurban satış merkezine kurban almak için gelenlerin ilgisini çektiği gibi kurban satışlarına da ciddi yansıma oldu..

Kurban Bayramlarında Adana’nın Yüreğir ilçesinde hayvan satmak için pazarda çadır kuran Hikmet Özdakak  kurbanlıklarının satışına başladı. Babasına yardım etmek için iki yıl önce Celal Bayar Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü’nden mezun olan Halil Özdakak da babasına yardım etmek için kurban satış yerine geldi.

Geçtiğimiz yıl askerlik görevini yapmak için çalıştığı bankadaki işinden ayrılan Özdakak, askerlik dönüşü iş bulamayınca babasına destek olmak isterken satışı arttıracak alternatifler üretmeye başladı. Daha sonra aklına birden esprili bir dille babasının hayvan pazarındaki satış çadırına “Üniversite mezunu koyuncu” yazılı bir tabela dikti.

‘TABELAYİ GÖREN MERAK EDİP ÇADIRA GELİYOR’

Halil Özdakak  yaptığı açıklamada “ Buradaki pazara binlerce insan kurbanlık hayvan almak için geliyor, esprili tabelayı çadırın önüne koyduktan sonra insanlar merak edip bizim hayvan satış çadırımıza gelmeye ve benimle sohbet etmeye başladılar. Muhabbetin ardından bende çadırımıza gelen kurbanlık hayvan almak isteyenleri ikna ederek kurbanlık hayvan satışlarımızı kısa bir sürede arttırdım. İlk başlarda bu tabelanın bu kadar etkili olacağını hiç düşünmemiştim, ama çok ciddi bir geri dönüş oldu” dedi.

“MUHABBET, ŞAKA VE SATIŞ”

Açıklamalarına devam eden Halil Özdadak “Üniversitede eğitim alırken  satış pazarlama derslerinin faydasını burada çok gördüm. Çadırımıza gelen insanlar içeri girer girmez “Üniversite mezunu kim?” diye soruyorlar. Daha sonra onlarla sohbet ederken bazı müşterilerimiz bize “Koyunlarınız üniversite okudu mu?” şeklinde espriler yapıyorlar ve ardından biz sohbetten yürüyerek satışımızı gerçekleştiriyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz