Bursa’nın Osmangazi ilçesinde bulunan 2 iş yerinde kumar oynatıldığı bilgisini alan Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri bu adreslere eş zamanlı bir baskın düzenledi.

Eş zamanlı olarak iki işyerine baskın düzenleyen Ahlak Büro ekipleri, iki işyerinde toplam 40 kişinin kumar oynadığını tespit ederken bu işyerlerinde kumar oynayan kumarbazlar polis ekiplerini karşılarında gördüklerinde büyük bir şaşkınlık yaşadılar.

Kumarhanede kumar oynayan kumarbazların polis baskını esnasında kendilerini boş odalara, dolaplara ve kumar oynadıkları masaların altına saklamaya çalışmaları baskını düzenleyen polislere tebessüm ettirdi. Baskını düzenleyen polislerden saklanmak isteyen biri kadın diğeri erkek olan iki kumarbaz banyoya girerek duşakabin içinde gizlenirken polis ekiplerine yakalanırken bazı kumarbazların da mutfak dolabının altında bulunan tezgaha saklandıkları tespit edilirken baskını düzenleyen ekipleri dikkati sonucu diğer saklanmaya çalışan kişiler saklandıkları yerlerden çıkartıldılar.

1593 sayılı Umumi Hıfzısıhha Kanununun 282. Maddesine muhalefetten 2 iş yerinde bulunan 40 kişiye, kişi başı 3 bin 150 lira olmak üzere toplam 126 bin lira idari yaptırım cezası uygulandı.

Ayrıca iş yeri sahibi oldukları tespit edilen 4 şahsa toplam 4 bin 900 lira idari yaptırım cezası kesilerek, bu iki kişi kumar oynatmak ve yer temin etmek suçlarından adli makamlara sevk edildiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz