Riva’daki Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) merkezinde gerçekleştirilen olağan genel kurulunda gerçekleştirilen seçimle Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Kulüpler Birliği Vakfının yeniden başkanlık görevine getirildi.

Seçimden sonra basın mensuplarına açıklamada bulunan Orman, vakıftaki seçimin Türk futbolu ve kulüplere hayırlı olmasını dileyerek, “Bugün yapılan olağan genel kurulumuzda yapılan toplantıda ana konularımızdan biri de seçimdi. Ben ve daha önce görev yaptığım heyetle yeniden aday oldum ve kulüplerimizin gösterdiği teveccühüyle tekrar görevimize devam ediyoruz. Bu seçimin Türk futboluna ve kulüplerimize hayırlı olmasını dilerken bana ve heyetime desteklerini esirgemeyen. kulüp ve başkanlarına şahsım ve arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Yeni dönemde gündemlerinin çok farklı olmayacağını aktaran Orman, şunları kaydetti:

“Yeni dönemde çok fazla bir şeyin değişeceğini düşünmüyorum. İlk amacımız Türk futbolunun marka değerini yükseltmek. İlk göreve başladığımdan beri Türk futbolunun bu marka değerini hak etmediğini söylüyoruz. Marka değerimizi daha da yükseltmek için yeni çalışmalar yapacağız. Ülke genelinde tüm statlardaki  seyirci sayısını muhakkak attırmamız lazım. Seyircinin artması için Kulüpler Birliği Vakfı olarak ne gerekiyorsa yapacağız. Tüm bunların yanından tüm kulüplerimizin finansal problemleri var. Bunların halledilmesi için el birliği ile bir şeyler yapacağımıza inanıyorum.”

Fikret Orman, Kulüpler Birliği Vakfının elinde kanuni bir güç olmadığının altını çizerek, “Ligimiz maalesef Avrupa’da olan  diğer ligler gibi bir kurum değil. Sadece kulüp başkanları ile oluşturulan bir heyetten ibaret. Federasyon ile işbirliğine giderek bir çok problemi çözmek için gayret sarf edeceğiz.

Yeni kurulan TFF Merkez Hakem Kurulunun (MHK) başkanıyla da yapacağımız görüşme ile kulüplerimizin yaşadıkları sorunları ve değerlendirmeleri kendilerine aktaracağız” diyerek sözlerini tamamladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz