İstanbul’da 15 yaşındaki bir erkek çocuğu saçlarını kestirmek için kuaföre gittiğinde burada berber tarafından tacize mağdur kaldı. İğrenç olay geçtiğimiz aylarda İstanbul’un Fatih ilçesinde meydana gelirken A.T., isimli çocuk pandemi nedeniyle açık bulduğu bir kuaföre girip saçlarını kestirmek istedi. Kuaför salonuna giren A.T. isimli erkek çocuğu saçlarını kestirmek istediğini belirtmesi üzerine berberin bu talebi kabul ettiği ve ayrıca tıraş olmak için gelen çocuğa birde cilt bakımı yapmayı önerdi.

Saçlarını kestirmek için kuaför salonuna giren A.T. isimli çocuğu berber koltuğuna oturtan 29 yaşındaki berber U.B., küçük çocuğa krem sürme bahanesiyle üzerini çıkartıp tacizde bulunmaya başladı. Küçük çocuğun kendisine berberin farklı niyette yaklaştığını anlayarak A.T., U.B.’yi itip koşarak berberden uzaklaşmaya başladı.

Yaşadığı olaydan sonra kuaförden şikayetçi olan küçük çocuğun ihbarı üzerine olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Berberin alınan ifadesinde küçük çocuğu taciz etmediği ve küçük çocuğun yüzüne maske yapmak için krem kullandığını, üzerinin kirlenmemesi için tişörtünü çıkarttırdığını beyan etti. Savcılık yürütülen soruşturma sonunda berber U.B., hakkında ‘çocuğunu cinsel istismarı’ suçundan iddianame düzenledi.

Cumhuriyet savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede küçük çocuğun berbere iftira atmasını gerektirecek bir husumet bulunmadığını ve berberin 15 yaşındaki çocuğu taciz ettiği sırada sarılarak öpmesinin hayatın olağan akışına aykırı olduğunu belirtti. 15 yıla kadar hapsi istenen sapık Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz