Trabzon’un Vakfıkebir ilçesinde meydana gelen olayda Selma Uçar koronavirüs testi yaptıran ve sonuçları henüz çıkmayan Osman ve eşi Sevcan T. adlı komşularının isteği üzerine tansiyonlarını ölçmek için evlerine giderek tansiyon ölçümü yaptı. Selma Uçar’ın tansiyonlarını ölçtüğü komşularının yapılan koronavirüs test sonuçlarının pozitif çıkması üzerine karı-koca, hastanede tedavi altına alınırken, tansiyon ölçümü yapan komşuları Selma Uçar da bir süre sonra rahatsızlandı.

Selma Uçar kaldırıldığı Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan koronavirüs testi de pozitif çıktı. Bir süre hastanede tedavi gören Selma Uçar, 11 Aralık’ta hayatını kaybetti. Uçar’ın yakınları polise başvurarak şikayetçi oldu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Osman ve Sevcan T. ise tedavi ve karantina süreçlerinin ardından koronavirüsü yendi.

Komşularından virüs kaparak hayatını kaybeden Selma Uçar’ın kardeşi Birol Uçar, yaşananları anlattı. 1 Aralık günü ablam beni arayarak rahatsızlandığını söyledi. Kendisine nedenini sorduğumda bana üst kata çıkıp komşularının tansiyonunu ölçüp evine geldiğini, sonra da komşularının pozitif olduğunu öğrendiğini söyledi. Daha sonra ablam rahatsızlanınca kendisiyle devamlı irtibat halinde kaldığımda bana her aradığımda, ‘biraz rahatsızlanıyorum, boğazım ağrıyor, nefes alamıyorum’ dedi. Ben de ablama, ‘suyunu bol iç, ilaçlarını kullan, sıkıntı olursa tekrar doktora gideriz’ dedim. Aradan 4 gün geçtikten sonra ablam bana durumunun ağırlaştığını, nefes alamadığını söyleyince ablamı ambulans ile hastaneye kaldırdık. Ablama acil serviste ilk müdahale yapıldıktan sonra ablamı başka bir ambulansla Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdılar. 4 gün sonra hastaneden benden damla ve kan sulandırıcı ilaç istediler. 11 Aralık sabahı da kendisini kaybettik” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz