Kocaeli’nin Kartepe ilçesi Suadiye Mahallesi’nde meydana gelen olayda sokakta bulduğu yavru köpekleri sahiplenen Eyüp T. köpekleri evinin bahçesinde bakmaya başladı. Anne Nesibe T. oğlunun getirdiği köpekleri istemediği için yavru köpekleri sopa ile döverek üzerine taş attı.

Eyüp T.’nin eşi köpekler acı içerisinde inlerken görüntülerini ve kayınvalidesinin köpekleri dövdüğü anları cep telefon ile kaydederek eşi  Eyüp T’ye göstermesi üzerine Kocaeli adliyesine gelen Eyüp T. annesi, babsı ve kardeşi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Savcılığa  yaptığı suç duyurusunda sonra açıklamalarda bulunan Eyüp T. “Ailevi problemler yaşıyoruz. Ailem eşimi de istemiyor. Sokakta bulduğum yavru köpekleri bahçede bakıyoruz. Benim evimde olmadığım zamanlarda köpekleri dövüp taşlamış. Ben bu hayvanları yağmurlu bir günde kapımın önünde buldum. Evimin bahçesine aldığım için annemle, babamla ve kardeşlerimle tartışma yaşadım. En son eşim annemin köpekleri döverken cep telefonu ile çekince çok üzüldüm. Ama ben evde iken kimse köpeklere kötü muamele yapmıyorlar. Annem Nesibe T., babam Hasan T. ve kardeşim Süleyman T. hakkında savcılığa şikayette bulundum.” dedi

Açıklamalarına devam eden Eyüp T. “İzlediğim görüntüler yüreğimi dağladı. Annem yavru köpeklerin yuvasını dürtüklüyor ve çıkan yavruların kafasına sopa ile vuruyor. Daha sonra kaçışan yavru köpeklerin üzerine taş atıyor. Onlar da bir can. Benim ailemde olsa bunu yapanların cezası kalmamaları lazım” diyerek sözlerini tamamladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz