İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye’nin zor bir coğrafyada bulunduğunu, son 3-4 ayda güney sınırındaki komşularının birkaç kez değiştiğini, ancak Türkiye’nin iradesini hiç değiştirmediğini söyledi. 

Türkiye’nin terörle ciddi bir şekilde mücadele ettiğini ve deneyiminin olduğuna değinen Soylu, önemli bir bölümü Avrupa’da bulunan yüzün üzerindeki ülkeye Türk polis, jandarma ve sahil güvenliğinin eğitim verdiğini belirtti.

Soylu, asayişten terörle mücadeleye, siber güvenlikten uyuşturucuyla mücadeleye kadar dünyanın çok sayıda ülkesine eğitim veren Türkiye’nin örnek ve rol model ülke olma konusunda hızlı adımlar attığını vurguladı. 

2002 ile 2013 arası dönemin Türkiye’nin toparlanma dönemi olduğunu belirten Soylu, o

O dönemde üretilenlerin eksik tarafların kapatılmasına yönelik olduğunu, havalimanlarının, yolların, hastanelerin, ekonomik istikrarın, siyasal istikrarın, dünya standartlarında olması gereken olmadığını, bu eksiklerin tamamlandığını bildirdi.

Sonraki dönemde Türkiye’nin dünya çapında bir iddiaya sahip olduğuna vurgu yapan Soylu, “Dünyanın en büyük havalimanından tutun, dünyada şu anda herkesin önümüzdeki yıllarda çok daha fazla parmak ısıracağı şehir hastanelerine, küresel göç yönetiminden, küresel terörle topyekun mücadeleye, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Modeline geçişten tutun, güney sınırımızın hemen altında gerçekleştirdiğimiz üç büyük sınır operasyona kadar Türkiye’nin bugün içeride ve dışarıda attığı her adım, küresel ölçekte etkisi olan, küresel ölçekte iddialı, dikkat çeken, geleceğe dair bir vizyon ortaya koyan ve telkinlere değil tamamen kendi içimizde ürettiğimiz bir akla dayanmaktadır” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz