İstanbul’un Sultanbeyli ilçesi Mehmet Akif Mahallesi Eğim Sokak üzerinde meydana gelen olayda iddialara göre eşi Sibel Babacan’a şiddet uygulayan ve daha önce bıçaklayan Fırat Babacan, babasının evinde kalan eşiyle görüşmek istedi.

Fırat Babacan görüşme isteğine olumsuz yanıt alması üzerine sokak üzerinde havaya ateş ederek kaçmak isterken kayınpederi Ayhan B. evinden çıkarak aracıyla olay yerinden uzaklaşmak isterken damadının önünü keserek kurşun yağmuruna tuttu. Kayınpederinin açtığı ateş sonucu ağır yaralanan damat kaldırıldığı hastanede doktorların tüm çabalarına rağmen hayatını kaybederken olay yerine gelen polis ekipleri tarafından kayınpeder Ayhan B. gözaltına alındı.

Yaşanan olaylardan sonra Sibel Babacan’ın dayısı yaptığı açıklamada “ Daha önce damadımız tarafından defalarca tehdit edildik. Damadımız ailesine bakmıyordu. Bizleri tehdit ederken arkasında sağlam kişiler olduğunu söylüyordu. Yeğenimi daha önce 12.’inci kattaki dairelerinden atmak isterken polisler gelmesi sonucu yeğenimi bırakmıştı. Yeğenimi daha sonra bıçaklamış ve bu olaydan sonra tekrar barıştılar. Tekrar eşinin evine geri döndüğünde şiddet yaşayınca babasının yanına sığınmıştı. Olay günü damat kayınpederinin dükkanına giderek “Şimdi senin evine gidip kızını, çocuklarımı ve evde kim varsa öldürmeye gidiyorum diyerek tehdit edip işyerinden ayrılınca eniştemde arkasında araba ile evine ondan önce gidiyor. Burada kapıyı çaldığında damadını da birkaç kez böyle davranmaması konusunda uyarıp kızıyla görüştürmüyor. Damat sonra sokakta silahını havaya ateş etmeye başlayınca da eniştem sokağa çıkarak damadını vuruyor” dedi.

Sokak sakinleri de Fırat Babacan’ın daha önce birkaç kez olay çıkardığını, Sibel Babacan’ın eşinden gördüğü şiddet sonrasında babasının evine sığındığını, yaşanan olayın meşru müdafa olduğunu ifade ederlerken yaşanan olayda sokaklarında başka bir kişinin yaralanmamasının mucize olduğunu ifade ettiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz