Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, üniversite öğrencilerinin yurt sorununu 1 yılda çözeceklerini iddia etti.  

Yurtta kalan çocuklara sahip çıktıklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, gençlerin gelecek kaygısı yaşadığını söyledi, öğrencilerin, iş bulma kaygısı yaşadığını anlattı.

Kılıçdaroğlu, “Umutsuzluğun geldiği bu nokta beni üzdü. Bunu aşmanın tek yolu üretmek. Türkiye tarlada üretmeli, fabrikada üretmeli, üniversitede bilim üretmeli. Hiç kimsenin umutsuzluğa kapılmaması lazım. Birlikte mücadele edersek bütün sorunları aşarız” iye konuştu. 

Türkiye’nin çözülmeyecek hiçbir sorunu olmadığını vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Birlikte çözeceğiz. Çünkü biz gençlerimize güveniyoruz. Onlar bizim geleceğimiz. Umudumuz onlar. Ürettikçe elbette arkadan gelen yeni nesil daha güçlü Türkiye’yi yukarı taşıyacaktır” şeklinde konuştu. 

Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedefi yakalayıp aşacaklarını dile getiren Kılıçdaroğlu, genç kızlar okudukça uygarlığın daha büyük adımlarla yakalanacağını, kadınların okuduğu, yetiştiği bir toplumda eğitim düzeyinde bir sıçramanın gerçekleştirildiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, kız çocuklarının okumasına vurgu yaptı, “Onlar bize geleceği anlatacak, sorunları nasıl azim ve kararlılıkla aştıklarını anlatacaklar. Onlar bizim geleceğimiz, umudumuz” dedi. Kız çocuklarının üniversiteyi kazanarak geldiklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, “Çalışacaklar, üretecekler hayatın her alanını dikkatle izleyecekler. Siyaset kurumunu da yakından izlemelerini isterim. Siyaset toplumun sorunlarını çözmek için en önemli kurumlardan biri” şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu, öğrencilerin yurt sorununa da değindi, “Türkiye’de 17 yılda yurt sorunu çözülememişse bu sorunun ayıbı siyaset kurumuna aittir, size değil. CHP olarak bu sorunu 1 yılda çözeceğiz. İnşaat yapmak çok kolay. Yer de kolay. Sıcak-soğuk suyu olan, hiçbir anne ve babanın gözünün arkada kalmadığı yurtlar yapacağız” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz