29 Ağustos 2012’de Yalvaç’ın Koruyaka köyünde, evli ve  2 çocuk babası Nurettin Gider’in  kendisine tecavüz ettiğini ileri sürerek av tüfeğiyle vurarak, öldürdükten sonra başını kesip, köy meydanına atan Nevin Yıldırım’a, yargılandığı Yalvaç Ağır Ceza Mahkemesi’nce 25 Mart 2015’te, ‘tasarlayarak öldürmek’ten ömür boyu hapis cezası verildi.  Yalvaç Ağır Ceza Mahkemesi’nce verilen kararı, Yargıtay 1’inci Ceza Dairesi tarafından bu yılın mayıs ayında onandı. Halen Halen Isparta E Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu olarak bulunan Nevin Yıldırım’ın, cezaevinde kendisin eğitimine verdiği, ortaokul mezunu olan Nevin Yıldırım’ın lise diploması almak için geçtiğimiz yıl açık öğretim lisesine kayıt yaptırdı. Nevin Yıldırım’ın açık lise sınavlarına girmeye başlamasının yanında cezaevindeki açılan tüm meslek kurslarına katıldığı da öğrenildi.

 ‘SERTİFAKALARINI ALMAYA BAŞLADI’

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Nevin Yıldırım’ın babası Zekeriye Yıldız, “Kızım 7 yıldır cezaevinde tutuklu olarak bulunuyor. Cezaevinde boş zamanlarını değerlendirmek için ortaokuldan sonra okuyamadığı için açık lise okuyarak liseyi bitirmek ve ardından üniversite sınavlarına katılmak istiyor. Bu konuda kızımın sonun kadar arkasındayız. Kızım ayrıca cezaevinde Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan tüm el beceri kurslarına da katıldı. Bazılarını bitirdiği için sertifikalarını dahi aldı” dedi.

7 Yıl boyunca Isparta, Antalya ve İzmir’de bulunan ceza infaz kurumlarında tutuklu kalan Nevin Yıldırım 17 yıl sonra tahliye olacak. Nevin Yıldırım halen Isparta E Tipi Kapalı Cezaevi’nde cezasını tamamlamaya devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz