Nazım Baştürk iddialara göre kendisinden boşanmak isteyen ve kendisini terk ederek asker arkadaşı ile dost hayatı yaşamaya başlayan eşi Melike Baştürk ve asker arkadaşı Salih Durmuş’u vurarak öldürdü.

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesi Muhittin Mahallesi Bağlariçi 1.’inci Sokakta meydana gelen olayda Salih Durmuş birlikte yaşadığı Melike Baştürk ile bir marketten alışveriş yaptıktan sonra evlerine dönerlerken, Nazım Baştürk arkalarından gelerek ikiliye kurşunlar yağdırdı. Silahlı saldırı sonrasında Durmuş ve Baştürk çifti kanlar içinde yere yığıldılar. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri Melike Baştürk’ü özel bir hastaneye Salih Durmuş’u da Çorlu Devlet Hastanesine ambulansla kaldırdılar. Melike Baştürk özel hastanede doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Yaşanan olaylardan sonra Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ile Çorlu Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, yaptıkları araştırmalar sonrasında silahlı saldırıyı Melike Baştürk’ün boşanma davası açtığı eşi Nazım Baştürk’ün gerçekleştirdiklerini tespit etti. Yapılan araştırmalarda dikkat çeken başka bir ayrıntı da Salih Durmuş’un Melike Baştürk ile beraber yaşamaya başlamadan önce eşinden boşanmış olduğu öğrenildi.

KATİL YALOVA’DA YAKALANDI

Cinayet Büro Amirliği Ekipleri cinayetten bir gün önce Nazım Baştürk’ün Yalova’dan otobüsle Çorlu’ya geldiği, olay günü de akşam saatlerinde Yalova’ya dönüş bileti aldıklarını belirledi. Otogar kameralarını inceleyen ekipler Nazım Baştürk’ün otogarı kullanmadan Çorlu’yu terk ettiğini belirledi. Çorlu Emniyet Müdürlüğü tarafından Yalova Emniyet Müdürlüğüne verilen bilgiler doğrultusunda Yalova Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Adnan Menderes Mahallesi’ndeki evine girmek üzere olan Nazım Baştürk’ü  yakalayarak gözaltına aldıktan sonra özel bir ekiple soruşturmanın yürütüleceği Çorlu Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi.

KENDİSİNİ KAMUFLE ETMİŞ

Nazım Baştürk’ün cinayet günü eski eşinin ve asker arkadaşının kendisini tanımaması için şapka ve gözlük taktığı, saldırı öncesinde eski karısını ve asker arkadaşını takip ettikten sonra saldırıyı gerçekleştirdiği ve daha sonra 2 sokak ileride cinayette kullandığı elbiseleri değiştirerek ilçeden ayrıldığı öğrenildi.

TUTUKLANDI

Emniyette susma hakkını kullanan Nazım Baştürk adliyeye sevk edilirken kendisine “Neden vurdun” diye soran gazetecilere “Beni en yakın arkadaşımla aldattı” dedi. Adliyede çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından Nazım Baştürk’ün tutuklanarak cezaevine gönderildiği öğrenildi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz