26 Mart 2016 tarihinde Bursa Cumhuriyet Savcılığı’na inşaat işçisi Hüseyin Altı’dan haber alamayan yakınları, giderek kayıp başvurusunda bulundu. Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatı ile başlatılan soruşturma kapsamında Hüseyin Atlı’nın cinayete kurban gitme ihtimalini göz önüne alan polis ekipleri Hüseyin Atlı’nın cep telefon kayıtlarını inceleme altın aldığında Hüseyin Atlı’nın en son arkadaşı Akif Tamtürk ile görüştüğünü tespit etti.

Polis ekipleri Akif Tamtürk’ü gözaltına alarak çapraz sorguya aldılar. polis, Tamtürk emniyette yapılan çapraz sorgusunda Atlı’yı kendisine evlenmesine yardımcı olabileceğini söylediğini ve bunu yapmak için kendisinden 44 bin TL. para aldığını, daha sonra para yüzünden aralarında çıkan tartışma sonrasında Hüseyin Atlı’yı bıçaklayarak öldürdüğünü ve cesedini parçalara ayırdığını itiraf etti.

Emniyetteki işlemlerin ardından Akif Tamtürk çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Akif Tamtürk Bursa 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde, ‘Canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanmasında başlanırken mahkemede verdiği savunmasında “Ben Hüseyin Atlı’yı öldürmedim. Nufus kayıtlarında hala yaşıyor gözüküyor. Emniyette ve savcılıktaki ifadelerimi korktuğum için öldürdüğümü ve parçaladığımı söyledim. Adliyeye giderken bile polis memurları beni yolda tehdit ederek korkuttular” diye konuştu.

Mahkeme heyeti tutuklu Akif Tamtürk hakkında tahrik indirimi uygulayarak, 18 yıl hapis cezasına çarptırırken, Yargıtay’da mahkemenin verdiği kararı tahrik indirimi uygulanmadan ceza verilmesi gerektiğini bildirerek kararı bozdu.

Yargıtay’ın verdiği bozma kararı üzerine Bursa 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yeniden yargılanan Akif Tamtürk, eski savunmalarını tekrarlayarak, cinayeti işlemediğini öne sürdü. Mahkeme heyeti’de Akif Tamtürk hakkında müebbet hapis cezası vererek cezada indirim uygulamadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz