İstanbul’un Başakşehir ilçesi İkitelli Triko Dokumacıları Sanayi Sitesi’nde meydana gelen olayda iddialara göre sanayi sitesi içerisinde bulunan kaçak yapıları ilgili kurum ve kuruluşlara Turgut Çakmak’ın ihbar etmesi üzerine site yönetimi ve Turgut Çakmak arasında husumet başladı. Turgut Çakmak ve oğlu ile Hüseyin Çakmak kiraya verdikleri dükkanın ödemesini almak için bugün site yönetimi binasına gitti.

Site yönetimi binasında baba ve oğul ile sitenin güvenlik görevlisi Kemal Doğuş ile tartışmaya yaşadı. Tartışmanın kısa sürede büyüyerek kavgaya dönüşmesi üzerine sitenin güvenlik görevlisi Kemal Doğuş önce baba Turgut Çakmak’a bir el ateş etti. Mermi Turgut Çakmak’a isabet etmeyince bu defa Hüseyin Çakmak’a ateş ederek yaraladı. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edilirken yaralanan Hüseyin Çakmak ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Turgut Çakmak yaşanan olaylardan sonra hastanede verdiği ifadesinde “Sanayi sitesi içerisinde son zamanlarda kaçak inşaatlar yapılmaya başlarken site yönetimi tarafından 7 yıldır emlak vergisi kaçırıldığını ihbar ettim. İhbarım sonrasında müfettişler gelip rapor tuttular. Daha öncede beni öldürmek istediler. Oğlumu vuran güvenlik daha önce beni 3 defa silahla tehdit etti.” dedi. Polis silahlı saldırıya karışan iki kişiyi gözaltına alarak polis merkezine götürdü. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz