Babasıyla tartıştıktan sonra 21 Temmuz Salı günü İzmir’den ayrılarak Manisa’da yaşayan annesinin yanına gitmek için evden ayrılan Eylem H. kayboldu. Kızlarına ulaşamayan ailenin şikayeti üzerine Menemen İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği ekipleri harekete geçerek bulunması için çalışmalara başladılar. Ekipler kısa bir süre içinde , Eylem’in en son Manisa’nın Yunusemre ilçesinde görüldüğünü belirledi. Eylem H.’nin bulunması için oluşturulan özel ekip, Eylem H.’nin son olarak Manisa merkezde görüldüğünü saptadı. İzmir İl Emniyet Müdürlüğü ile yürütülen çalışma sonunda, İzmir’in Menemen ilçesinde Eylem H’yi polis ekipleri erkek arkadaşı E.Y. ile birlikte bir parkta buldu.

Eylem H.’yi bulmak için oluşturulan özel ekip Polis,100’den fazla güvenlik kamerasını inceledi, aile ve akrabalar ile arkadaşların bilgisine başvurdu. Özel ekibin yaptığı teknik takio sonucu Eylem H.’nin erkek arkadaşı ile birlikte olduğu belirlendi.

Polis ekipleri daha sonra Eylem H.’nin erkek arkadaş E.Y.’nin ailesi, arkadaşları ile akrabalarını sorguya aldı. Sorgu esnasında E.Y.’nin adı açıklanmayan annesi, oğlunun da kayıp olduğunu belirterek, kayıp başvurusunda bulundu.

Eylemi bulmak için oluşturulan özel ekip yaklaşık 21 saatte 30’u aşkın kişiyi sorgulayıp, 100 güvenlik kamerasına ait bin 200 dakikalık kamera kaydını inceleyen polis, İzmir’den Manisa’ya giden Eylem’in otobüsle İzmir’e döndüğünü ve buluştuğu erkek arkadaşı ile bir akrabasının evine gittiklerini tespit etti. Polis ekipleri Eylem ve erkek arkadaşının yerini tespit ettikten sonra olası bir tehlikeye mahal vermemek için E.Y.’nin annesin oğlunu arayarak buluşmak için randevu vermesini talep etti. Anne oğlu E.Y.’yi arayarak buluşmak istediğini söylediğinde annesinin ricasını kırmayarak yanında Eylem H. ile parka gelmesi üzerine E.Y. polisler tarafından gözaltına alınırken Eylem H. Çocuk Büro Amirliği ekiplerine teslim edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz