Geçtiğimiz günlerde Bursa’nın Osmangazi ilçesi Demirtaş Mahallesi’nde yaşayan olayda kendisine kargo geldiği bilgisi verilen Aynur Canıtez kendi adına gelen kargoyu almak için evinin yakınında bulunan kargo şubesine gittiğinde kargo görevlisi tarafından kendisine ait bir kargonun bulunmadığı söylendiği esnada kargo şirketine giren eşi Ali Canıtez tarafından kurşun yağmuruna tutulurken Aynur Canıtez olay yerinde hayatını kaybederken Ali Canıtez olay yerinden kaçmış ve daha sonra Samsun’da bulunan ailesinin yanına giderken yakalanarak gözaltına alınmış ve çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Ali Canıtez hakkında Bursa 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edilirken mahkemeye verdiği savunmasında “ Eşim uzun süredir kendisine dokundurmuyordu. Eşimin çalıştığı şirketin muhasebe bürosundan beni çağırdılar ve bana eşimin bana boşanma davası açtığının tebligatını verdiler. Sonrasında eşimle görüşmediğim halde bana evden bir ay uzaklaştırma cezası verdiler. Eşimi aradığımda bana “Kadın sığınma evinde kafamı dinliyorum” dedi. Daha sonra eşimin S.D. adındaki biri ile ev tutarak dost hayatı yaşadığını öğrendim. Mahallede gezmeye utanır hale gelmiştim. Masaj salonunda çalışan bir kadın vasıtası ile eşimi aratarak ona kargosu olduğunu ve kargosunu alması için şubeye gelmesini söylettim. Eşim kargo şubesine gelince onunla konuşmak istediğimde bana “Ben yuva kurdum sende yuva kur” dediğinde kendimi kaybedip silahımla ateş ettim. Samsun’a giderken polisler beni yakalayınca onlara zorluk göstermeden teslim oldum” dedi.

.Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına, Aynur Canıtez’in sığınma evinde kalıp kalmadığının araştırılmasına ve eksik evrakların tamamlanması için duruşmayı ekim ayına erteledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz