Geçtiğimiz hafta Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde meydana gelen olayda iddialara göre Konya’da Ayşe D’yi darp ettiği gerekçesiyle Kadir Şeker tarafından kalbinden bıçaklanarak öldürülen Özgür Duran’ın annesi Mübeyyen Güner Dalkılınç, sokakta yaşayan oğluna yemek götürmek için dışarı çıktığı esnada Ayşe D’nin kız kardeşi Figen D’nin saldırısına uğradı.

Figen D. Mübeyyen Dalkılınç’ın saçını yolarak burnuna kafa attığı ve ardından da “Oğlun gibi seni öldürsek ne yazar?” dediğini iddia etti.

Yaşadığı olayı anlatan Mübeyyen Güner Dalkılınç, “Sokakta Figen D. ile karşılaştığımda bana “ Seni burada buldum kafanı gövdenden ayırsam, parkta oğlunu öldürdüğümüz gibi burada seni öldürsem ne yazar” dedi. Kendisine bana bir şey yapamayacağını söylediğimde benim önümü keserek bana kafa atarken “Seni öldürürüm, kafanı gövdeden ayıracağım’ dedi. Daha sonra saçlarımı elleriyle kavrayarak çekti, o esnada tokam kırılırken saçlarım koptu” dedi.

Açıklamalarına devam eden Dalkılınç “İnsanlar beni Figen D.’nin elinden zorla aldılar. Kadınların yanında iken de bana 2-3 kez saldırdı. Kimse onu durduramıyordu. Bizleri oğlumu Kadir Şeker’in öldürdüklerine nasıl inandım. Yediğim dayak sonrası iki gündür kendime gelemedim. Ben bir anneyim. Şiddete uğrayan benim, sokak ortasında öldürülen evlat benim. Aynı şiddet bana uygulanıyor” diye konuştu.

Figen D.’den şikayetçiyim. Kendisi ağzıyla itiraf etti. Çocuğumun katilleri onların olduğu ortada. Yetkililer sesleniyorum, çocuğumun katili içerideki Kadir Şeker değil onlardır.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz