Kahramanmaraş’ın Selçuklu Mahallesi’nde meydana gelen olayda Nimet Çokbüyük, sitenin bahçesinde komşularıyla otururken Halk Eğitim Merkezi’nde öğretmenlik yapan Esra Gündeş M. ile tartıştı.

Tartışmanın kısa sürede kavgaya dönüşmesi üzerine Esra Gündeş M.’nin öğretmen eşi Sakıp Caner M. de dahil oldu. Sakıp Caner M., tartışma sırasında Çokbüyük’ü iterek yere düşürdü.

Komşuların ihbarı üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edilirken olay yerine gelen polis ekiplerine Nimet Çokbüyük yaşadıklarını anlattıktan sonra Esra Gündeş M. ve eşi Sakıp Caner M.’den şikâyetçi olmak için darp raporu alıp polis merkezine gitti.

Polis merkezi önünde evrakları imzalayan öğretmen Esra Gündeş M. polislerin önünde elindeki kalemi Nimet Çokbüyük’ün yüzüne sapladı. Yaşananlar karakoldaki polisleri şoke ederken, yüzü kanlar içinde kalan Nimet Çokbüyük sinir krizi geçirdi.

Yaşanan olay sonrasında her iki tarafta birbirinden şikayetçi olurken Esra Gündeş M., emniyetteki ifadesinde Nimet Çokbüyük’ün kendisine saldırdığını öne sürerek, “Nimet ile konuşmak için yanına gittiğimde benim saçımdan tutarak başımı masaya vurdu. Daha sonra bana yumruk amaya çalışırken sürekli hakaretler etti. Polis merkezi önünde bana el kol hareketleri yapınca aramızda arbede çıkınca ilk ben mi o mu vurdu bilmiyorum” dedi.

Esra Gündeş M.’nin eşi Sakıp Caner M. ise verdiği ifadesinde olayın başladığında çocukla ilgilendiğini Nimet Çokbüyük’ün eşine ve kendisine hakaretler ettiğini öne sürerek kendisinin iddia ettiği gibi kendisine vurmadım, ittirmedim. Bu şekildeki suçlamaları kesinlikle kabul etmiyorum.” diye konuştu.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Esra Gündeş M., sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz