Kırıkkale Barosu tarafından  eşi tarafından 10 yaşındaki kızının yanında öldürülen Emine Bulut cinayeti protesto edildi.

Kırıkkale Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Tuğçe Günel Kırıkkale Adliyesi önünde yaptığı açıklamada ,2006 yılında evlenen Emine Bulut boşandığını 2013 yılına kadar eşinden aralıksız olarak şiddet gördüğünü söyledi.

2013 yılında boşanmış olmalarına karşılılık Emine Bulut kocasının kendisini tehdit ve hakaretler etmeye devam ettiği, tehdit ve hakaretler sonrasında Emine Bulut eski eşi hakkında suç duyurusunda bulunmuştur” diye konuştu.

” Kırıkkale Aile Mahkemesince 2014 yılında uzaklaştırma kararı verilmiştir. 2014 yılında ayrıca Yine aynı yıl Kırıkkale Asliye Ceza Mahkemesinde açılan ceza dosyası daha sonra , Emine Bulut’un ‘kızımın babası işsiz kalmasın’ düşüncesiyle şikayetten vazgeçme si yüzünden dava görülmeden kapanmıştır. Yıllarca kocasından dayak yiyen bir kadın olmasına rağmen açacağı dava sonrasında işten çıkarılmasına sebep olmamak için vicdanının sesini dinleyen bir kadının böyle öldürülmüş olması çok kötüdür” diye konuştu.

“Davaya katılma talebimizi bildirdik”

Bugün mahkemeye giderek Kırıkkale Barosu Kadın Hakları Komisyonu olarak davaya müdahil olmak için talebimizi talebimizi bildirdik. Davanın sonuna kadar bu olayın peşini bırakmayacak ve en ağır cezayı alması için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Kadın haklarının korunması, kadına karşı şiddet ve yaşam haklarının garanti alınması için ciddi adımlar atılmalıdır. Kadınlara karşı yapılan bu eylemlere karşı devletin daha caydırıcı yaptırımlar uygulaması gerekmektedir. Sosyal medya da Emine Bulut’u öldüren eski kocasının cezaevinde öldürüldüğü iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır. Zanlı Kırıkkale F Tipi Ceza infaz Kurumu’nda tek kişilik bir hücrede tutulmaya devam edilmektedir diyerek sözlerini tamamladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz