Liderliğini C.Ö.’nün yaptığı bir şebekeyi 6 ay boyunca teknik ve fiziki takibe alan Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri şebekenin çok sayıda kişiyi dolandırdığını belirledi. Delillerin ortaya çıkmasının ardından yapılan operasyonda 91 şüpheliden 75 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Operasyon sonucu gözaltına alınan şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri şebekenin çalışmasıyla ilgili detayları ortaya çıkarırken internet üzerinden sitelerde ve sosyal medya sitelerinde çetenin verdiği ilanlarla jigolo adayları arandığı belirtilerek, kendileri ile çalışacak erkeklere kadınlarla tanışıp yüklü miktarlarda para kazanabilecekleri vaat ediliyordu. Çetenin ilanlarına kanarak çetenin kurduğu internet sitelerine kişisel bilgilerini girerek VIP ya da Gold üye yapılırken her üyeye en az günde bir iş vaat edilirken günlük 2 ile 5 bin TL arasında para kazanabileceği belirtiliyordu. Siteye girerek üye olan kişilerin üyelik derecelerine göre kayıt parası olarak en az 2 bin lira alan çete üye olanları da şebekenin bir kadın üyesi tarafından aranarak güven telkin ettikleri öğrenildi.

6 ay boyunca yaklaşık 10 milyon liralık vurgunu yapan şebeke elamanlarına yapılan operasyonda 7 tabanca, 304 bin lira nakit para, 259 adet cep telefonu, 1 tüfek, 133 laptop, para sayma makinası, bir miktar uyuşturucu ve doküman ele geçirildi. Operasyon sonrasında şebeke elemanlarının yaptıkları dolandırıcılıklar sonrasında elde ettikleri gelirle satın aldıkları 11 lüks araca da tedbir konuldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz